Top Baneris

Paaiškėjo konkurso „Kauno akcentai“ nugalėtojai

2017 gegužės 24 d.
Tado Šimkaus idėja „Gyvybės valtis“.
Tado Šimkaus idėja „Gyvybės valtis“.
Pasidalykite straipsniu

Antrus metus iš eilės vykstantį idėjų konkursą „Kauno akcentai“ organizuojanti Kauno miesto savivaldybė paskelbė skulptūrinės dalies nugalėtojus. Iš 38 konkursui pateiktų idėjų planuojama įgyvendinti 12.

Nepriklausoma komisija iš viso išrinko 7 skulptūrų idėjas. Vienbalsiai daugiausia balų skirta Tado Šimkaus idėjai „Gyvybės valtis“, bendrovės „Membranos“ idėjai „Būsimas LR prezidentas“ ir Dariaus Augulio įmonės idėjai „Saulės laivas“. Komisija taip pat įvertino ir Tado Vosyliaus skulptūrų idėjas „Planeta X“, „Bėgantis žmogus“, „Molas“ ir „Lenktynės“.

Šiųmetės komisijos nariai – skulptorius Robertas Antinis, architektas Marius Pranas Šaliamoras, dailininkas Gintautas Vaičys, menotyrininkė Linara Dovydaitytė ir Kauno savivaldybės atstovai Saulius Rimas bei Algimantas Sprindys.

„Daugelis darbų atlikti profesionaliai, tačiau komisijoje dažnai kilo diskusijų dėl autorių pasirinktos vietos skulptūrai: kaip skulptūra dera su viešos erdvės istoriniu, socialiniu kontekstu, ar ji darniai įsilieja į bendrą visumą“, – komentavo komisijos pirmininkas S. Rimas.

Skulptoriui G. Antiniui pritrūko dar daugiau idėjų iš profesionalių skulptorių. Menininko siūlymas – paskelbti tarptautinį konkursą, kuriame galėtų dalyvauti pasaulinio lygio menininkai, juolab Kauną papuošti galėtų ne tik mūsų šalies kūrėjai. Garsaus kūrėjo darbas galėtų būti tiek vertingu Kauno akcentu, tiek ir dideliu turistiniu traukos objektu.

Komisijoje dirbusiai menotyrininkei L. Dovidaitytei autorių pasiūlyti darbai paliko dviprasmišką įspūdį.

„Atrodo, kad daugeliui autorių viešoji erdvė apskritai mažai rūpi, jie jai nejautrūs, nereaguoja į pasirinktos vietos savitumą arba apskritai tą savitumą ignoruoja. Šiuo požiūriu į finalą patekęs Tado Šimkaus kūrinys „Gyvybės valtis“ – maloni išimtis. Menininko siūlomas projektas atrodo padiktuotas aplinkos – apleistas, griūvantis pastatas tarsi prašosi kūrybiškos intervencijos“, – teigė L. Dovidaitytė.

Luko Šiupišinsko idėja „Kankorėžis“.

Luko Šiupšinsko idėja „Kankorėžis“.

Dar penkis projektus, kuriems bus skirtas finansavimas, išrinko Kauno miesto savivaldybė. Tai – Luko Šiupšinsko „Kankorėžis“ ir „Zen Triušis“, Stasio Žirgulio paminklas semiotikos pradininkui Lietuvoje Algirdui Juliui Greimui, Alfonso Vauros skulptūra Leonidui Donskiui ir bendrovės „Bermanta“ paminklas Jonui Jablonskiui.

„Džiaugiamės komisijos darbu, kuris buvo atliktas labai profesionaliai. Kiekvieną pateikta idėja buvo vertinta itin preciziškai. Komisija buvo nusiteikusi atrinkti ir išgryninti tik pačias geriausias ir brandžiausias idėjas. Tačiau manome, kad kaip ir idėjos, taip ir vietos mieste – vienos yra labiau reikšmingos, kitos kameriškesnės, „minkštesnės“, nereikalaujančios tokios griežtos atrankos ir tikrai vertos būti papildytos įvairių meninių akcentų“, – sakė architektas, Kauno miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis.

Šiuo metu konkursas „Kauno akcentai“ kviečia teikti idėjas dizaino objektams. Priešingai nei skulptūros, dizaino objektai turi ne tik papuošti miestą, bet ir būti funkcionalūs. Idėjas galima pateikti iki gegužės 29 d.

Daugiau informacijos apie konkursą: http://akcentai.kaunas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video