Off-grid gyvenimas Libane: seną ir naują suderinęs namelis iš akmens, žemės ir kalkių

Off-grid gyvenimas Libane: seną ir naują suderinęs namelis iš akmens, žemės ir kalkių

DJI 0458 edited 1
Issam Abdallah nuotr.

Tvarus, nebrangus ir neprijungtas prie tinklų (off-grid) namelis, stovintis Libane, simbolizuoja galimą statybų ateitį. Architekto Nizaro Haddado suprojektuotas „Lifehaus“ yra ekologiškas, nepriklausomas nuo bendrųjų tinklų nebrangus būstas, kuriame dera senosios statybų technologijos, šiuolaikinis mokslas bei inžinerija.

Būstas yra visiškai neprijungtas prie tinklų ir pagamintas iš vietinių tvarių arba perdirbtų medžiagų. 

DSC09616

„Aš visada aistringai domėjausi gamta ir žinojau apie neigiamą žmogaus poveikį aplinkai, ir tai pritaikiau savo architektūrinėje praktikoje, – sako N. Haddadas. – Kritiškai vertinu šiuolaikinę architektūrą, nes ji labai blogai veikia aplinką – nuo ​​medžiagų gavybos ir gamybos iki pačių pastatų, kurie sunaudoja daug energijos šildyti ir vėsinti. Dėl trumpo pastatų eksploatavimo švaistome medžiagas, o atliekos patenka į sąvartyną.“

Susižavėjęs, kaip seni pastatai organiškai atrodo gamtoje, pastatyti ir iš akmens, žemės ir kalkių, jis nusprendė patyrinėti, kaip šiems laikams pritaikyti senus statybos metodus. „Aš nesistengiu tiesiog atkartoti to, ką jie darė praeityje, – sako architektas. – Noriu sujungti senus metodus su šiuolaikinėmis galimybėmis, kad moderniai visuomenei būdų naudos. Tai yra pagrindinė „Lifehaus“ idėja.“

off grid namas

Namas veikia su saulės baterijomis ir renka lietaus vandenį. Dėl natūralaus apšvietimo kai kurios sienos buvo pastatytos naudojant perdirbto stiklo butelius, kad šviesa prasiskverbtų į patalpas be langų. Sienoms naudoti akmens, molio plytos. Izoliacijai – avių vilna, nendrės ir net perdirbtos padangos, kad būtų galima natūraliai reguliuoti temperatūrą. Dėl tunelių, einančių per pastatą ir po namu, šiltnamyje sušilęs oras žiemą šildys erdvę, o vasarą oras tuneliuose, prieš patekdamas į konstrukciją, bus vėsinamas.

„Turime permąstyti architektūrą ir išlaikyti senus, tvarius metodus. Šis projektas skirtas ne tik namukui viduryje laukų. Jį galima išplėsti ir pritaikyti dideliuose miestuose“, – įsitikinęs N. Haddadas.

Pagal admiddleeast.com parengė Deimantė Daugintytė.

Temos: Lifehaus, off-drid namas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai