Top Baneris

O, pavyzdžiui, taip projektuoja lenkai!

2015 birželio 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje rytoj bus atidaryta individualių namų architektūros Lenkijoje paroda  „Pavyzdžiui. Naujasis lenkiškas namas“, kartu vyks viešos paskaitos ir diskusija. Parodos ekspoziciją Lietuvoje organizuoja „Centrum Architektury“, Lietuvos architektų sąjunga, Lenkijos institutas Vilniuje.

Pranešimai:

1. Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, Aleksandra Stępnikowska – parodos Naujasis lenkiškas namas pristatymas
2. Romanas Rutkowski – „Lenkiškas namas“, apie vienbučio lenkiško namo sąvokos ir kontūrų formavimą
3. Łukaszas Wojciechowski – „Nuosavi architektų namai. Idėjų laboratorija“. Kaip politiškai ir ekonomiškai sunkiais laikais patys architektai ir jų šeimos testavo unikalius namų projektus?
4. Gintaras Balčytis – „Šiuolaikinė individualių namų architektūra Lietuvoje“
5. Diskusija

Renginį moderuos Rūta Leitanaitė (LAS).

Prelegentai

Romanas Rutkowski
 – architektas, architektūros dirbtuvių Roman Rutkowski Architekci savininkas. Vroclavo politechnikos instituto Architektūros fakulteto dėstytojas. Architektūros publicistas ir kritikas, bendradarbiaujantis su Lenkijos ir užsienio architektūros žurnalais.

Łukaszas Wojciechowski – architektas, vienas iš VROA Architekci įkūrėjų, Vroclavo politechnikos instituto Architektūros fakulteto adjunktas. Turi tinklaraštį apie architektūrą niepokoje.wordpress.com, rašo architektūros žurnalams, yra knygų apie architektūrą autorius.

Kuratorės

Agnieszka Rasmus-Zgorzelska, viena iš Centrum Architektury įkūrėjų, redaktorė, tekstų autorė, parodų ir edukacinių programų kuratorė. Nuo 2009 iki 2011 m. – mėnraščio „Architektura-murator“ redaktorė. Viena iš „Centrum Architektury“ parodos „Perorientavimas. Apie permainas architektūroje“ bendraautorių Lodzės dizaino festivalyje.

Aleksandra Stępnikowska, viena iš fondo „Centrum Architektury“ įkūrėjų, mėnraščio „Architektura-murator“ redaktorė (2002–2011 m.), redaktorė, parodų ir edukacinių programų kuratorė. Viena iš Centrum Architektury parodos „Perorientavimas. Apie permainas architektūroje“ bendraautorių Lodzės dizaino festivalyje.

Parodos koncepcija:

Devyni namai – gerai apgalvoti, nepakartojami, kruopščiai pastatyti, derantys su artimiausia kaimynyste. Jie atitinka pasaulines architektūros tendencijas, bet kartu išsiskiria unikalia projektą vienijančia idėja. Vienu atveju – tai ekologija, kitu – specifinės tipologijos paieška ar dialogas su aplinka.
Dabartinį Lenkijos peizažą paveikė seni statiniai (nuo XIX amžiaus dvarelių iki komunistinio laikotarpio kubo formos namų), taip pat naujai patirtas laisvės pojūtis ir galimybė išreikšti save. Šitaip atsirado į dvarus panašūs namai, įvairios tvirtovės, milžiniškos rezidencijos ir netgi kalnietiškos trobos žemumose – kontroversiškos eklektikos pavyzdžiai, atspindintys turtėjančios visuomenės ambicijas ir svajones.
Kaip priderinti kiekvieno asmeninį skonį prie urbanistinės aplinkos harmonijos, kurios trūkumas vis labiau krinta į akis.
Parodoje pristatomi įgyvendinti projektai, kurie yra puiki dingstis pokalbiui apie tai, kada architektūra tampa funkcionali, protinga ir tenkinanti poreikius.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video