Kiekvienas mūsų ne kartą esame pastebėję, kad vieni pastatai tiesiog puikiai įsilieja į aplinką, na o kiti, rodos, „rėžia akį“. Tačiau, tikrai ne visuomet lengvai galime įvardinti priežastį, kodėl čia trūksta „kažko tokio“. Tai, visgi, yra ne vien stiliaus, architektūrinės kalbos išlaikymas, bet ir protingai pasirinktų spalvų derinių rezultatas. Susikurti ar tiesiog atrasti patinkantį nuosaikų ir estetinį spalvų derinį gali padėti profesionalus architektas, dizaineris, įvairios idėjų ir nuotraukų dalinimosi programėlės, architektūrines tendencijas aptarinėjantys portalai. Kad šiek tiek pagreitintų ir palengvintų šias paieškas, skandinaviškų stogų gamintoja „Ruukki“, bendradarbiaudama su dizaineriais ir architektais, neseniai pristatė specialų katalogą – namo eksterjero stiliaus gidą „Ruukki spalvų kolekcijos“, padėsiantį atskleisti nepriekaištingą pastato ir jo aplinkos estetiką bei dermę.
Kodėl svarbu derinti spalvas?
Harmoninga namo išvaizda gerina ne tik jo estetiką, bet ir didina jo vertę. Tinkamai suderintos spalvos ir formos padeda išvengti spalvų ir formų chaoso, kuris vargina mūsų akis ir netgi ilgainiui ima veikti mūsų nuotaiką. Todėl, kuriant ergonomiškus namus, svarbu ne tik kokybiškų medžiagų pasirinkimas, bet ir vientisumas. Tai svarbu renkantis ne tik fasado apdailos spalvas, bet ir derinant stogą, terasą, tvorą ar kitus namo elementus, pavyzdžiui, lietaus nuvedimo sistemą. Kiekvienas elementas yra svarbus kuriant vientisą vaizdą.
„Ruukki“ stogams ar fasadams suteikiama ilgaamžė, iki 50 metų garantija, tačiau pati garantija tai toli gražu dar ne riba, tad šios medžiagos tarnaus gerokai ilgiau. Norint visą šį laiką mėgautis kokybe ir estetika, verta iš anksto pasirinkti tinkamus derinius.
Kokios spalvos geriausiai dera tarpusavyje?
Renkantis stogo ir fasado estetines formas, svarbu išlaikyti bendrą architektūros stilių. Minimalistinio stiliaus namams puikiai tiks lygios, švarios stogo profilio linijos bei neutralios spalvos, pavyzdžiui, „Ruukki Classic®“ modelio, antracito, juodos ar pilkų atspalvių stogai. Tradicinio, banguotų čerpių stiliaus mėgėjams siūloma rinktis banguotas stogo dangas, pvz. „Ruukki Monterrey“, „Finnera“ bei šiltesnių spalvų stogus ir fasadus, pavyzdžiui, riešuto rudos ar šokolado.
Be to, fasado, stogo, ir kitų elementų spalvų ir detalių derinimas leidžia namui atspindėti savininkų charakterį ir skonį. Pavyzdžiui, klasikiniai šiltų spalvų deriniai (riešuto ruda ir natūrali balta) gali perteikti tradicijas, o modernūs kontrastai (antracito pilka ir ryški balta) – šiuolaikiškumą ir inovatyvumą.
Kad namas „nerėžtų akies“, greitai neatsibostų, rekomenduojama rinktis natūraliai gamtoje sutinkamas spalvas, medžiagas matiniu paviršiumi. Taip galime sukurti įspūdingus, nuosaikius, mums artimus derinius, kurie atpalaiduoja. Štai keli profesionaliai parinkti spalvų deriniai, kurie puikiai tinka tarpusavyje.
- Natūraliai ryški. Skirtingų elementų spalvos: stogui ir lietaus vandens nuvedimo sistemai – antracito, fasadui – sniego balta, terasai ir takeliams – morkos ruda, tvorai – smėlio rusva.
- Nematomas šešėlis. Derinamos elementų spalvos: stogui juoda, fasadui – raudonos plytos, terasai ir takeliams – kedro ruda, tvorai – raudonos plytos.
- Laukų geltona. Stogui – tamsi ruda, fasadui – riešuto ruda, terasai ir takeliams – smėlio rusva, tvorai – riešuto ruda.
- Miško uogos. Stogui – tamsi pilka, fasadui – mėlynės, terasai, takeliams ir tvorai – smėlio pilka.
- Kopų gelsva. stogui – tamsi ruda, fasadui – riešuto ruda, terasai ir takeliams – smėlio geltona, tvorai – šokolado ruda.
Norite rasti daugiau ar geresnį jums tinkantį variantą? Pavartykite „Ruukki spalvų kolekcijas”, kuriame rasite net kelias dešimtis stilingų spalvinių derinių.
Šiuolaikinės medžiagos leidžia derinti ne vien spalvas, bet ir formas
„Ruukki“ siūlo ne vien platų stogo dangų spalvų ir profilių raštų asortimentą, bet ir kitus stogo ar fasado elementus. Vienas tokių – prie namo formų pritaikoma „Siba Tech” universali gilių latakų sistema, kuri, pasirinkus montavimo pusę, gali būti arba tradicinės apvalios formos, arba vis labiau populiarėjančios minimalistinės stačiakampės formos. Kada kokią formą rinktis, kad nesuklystumėte?
- Pastato architektūra. Stačiakampiai lietvamzdžiai labiau tinka moderniai ir minimalistinei architektūrai. Apvalūs lietvamzdžiai dera su tradiciniais, banguotų čerpių stiliaus stogą turinčiais klasikiniais pastatais.
- Stogo dydis. Įprastai didesniems stogų plotams pasirenkami gilesni arba didesnio diametro latakai, nes juose telpa daugiau kritulių ir jie gali užtikrinti geresnį vandens surinkimą. „Siba Tech“ sistemos latakai atitinka 140 mm dimetro gilių latakų funkcionalumą, tad stiprios liūties metu patikimiau apsaugo nuo latakų persipildymo nei įprasta 125 mm apvalių latakų sistema.
- Fasado apdaila. Jei fasadas turi išraiškingą tekstūrą, stačiakampiai lietvamzdžiai gali atrodyti kaip akcentinė, išraiškinga detalė, o apvalūs lietvamzdžiai geriau susilieja su fasado spalva ir struktūra.
- Visų elementų dermė. Kaip ir reknantis spalvą, taip ir formą, svarbu išlaikyti visų fasado, stogo ir pastato aplinkos elementų dermę. Tvora, terasa ar fasado apdaila taip pat gali lemti sprendimą. Pavyzdžiui, jei stogo dangos profilis, atraminės kolonos ar kiti elementai turi lenktas formas, apvalūs lietvamzdžiai sukurs vientisą įspūdį.
Daugiau apie skirtingų formų lietvamzdžių sistemas siūlomas „Ruukki“.