Top Baneris

NT plėtotojai reklamose negaili pažadų

2017 spalio 13 d.
butų kainos
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nepaisant to, kad šiemet NT plėtotojų pardavimai yra vieni geriausių per dabartinį pakilimą (vidutiniškai 325 butai per mėnesį), vis dažniau NT plėtotojai siūlo įvairias akcijas, dovanas ir nuolaidas.

Beveik kas ketvirtas daugiabučių projektas Vilniuje, siekiant paskatinti pardavimus, rugsėjo mėn. siūlė įvairias akcijas. Maždaug trečdalis šių projektų stiprino akcijas, pasiūlydami didesnes nuolaidas ar papildomų dovanų.

Bendrovės „Realdata.lt“ direktoriaus Arnoldo Antanavičiaus nuomone, pagrindinė priežastis, kodėl NT plėtotojai rodo vis daugiau streso ženklų, yra stipriai suprastėjęs ir, dėl sparčiai augančios pasiūlos, vis dar prastėjantis butų pardavimo ir pasiūlos santykis.

2017 metų rugpjūčio mėn. šis rodiklis nukrito žemiau nei 6 proc. Prastesnis rodiklis buvo fiksuotas tik 2012 metais, siaučiant euro zonos skolų krizei, ir 2014 metais, Rusijai užpuolus Ukrainą.

„Jei 2012 ir 2014 metais prastas pardavimų ir pasiūlos santykis buvo fiksuojamas dėl sumenkusios paklausos, tai šiais metais – dėl per didelės pasiūlos. Tai gerokai rimtesnė problema rinkai, nes pardavimų ir pasiūlos santykis nebegali gerėti dėl augsiančios paklausos, vadinasi, NT plėtotojams belieka 2 pasirinkimai: stabdyti pasiūlą arba susitaikyti su kainų korekcija“, – teigia „Realdata.lt“ vadovas.

NT plėtotojai rinką aktyvina įvairiomis akcijomis, nuolaidomis, dovanomis, lengvatinėmis sąlygomis įsigyti būstą (pavyzdžiui, „rent2buy“), ir pan. Galima prognozuoti, kad naujai rinkoje pasirodę projektai, siekdami išlikti konkurencingi, mažins kainas. Visa tai leidžia prognozuoti, kad per ateinančius 12 mėn. Vilniaus naujos statybos butų kainos turėtų mažėti iki 10 proc.

„Realdata“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video