Top Baneris

NT pirkėjai liepą mieliau rinkosi ne būstą, bet atostogas

2017 rugpjūčio 17 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Po nekilnojamojo turto (NT) rinkoje aktyvios vasaros pradžios, liepą gyventojai būstą rinkosi vangiau. Vis dėlto pastarąjį mėnesį perleistų NT objektų skaičius viršijo praėjusių metų rezultatus, o prie to labiausiai prisidėjo individualių namų ir sklypų pirkėjai.

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, liepą pardavimo sandoriais perleisti 10 363 pastatai, patalpos ir žemės sklypai. Šie rezultatai yra 11,5 proc. žemesni nei birželį, kai buvo parduota 11 713 nekilnojamųjų daiktų, tačiau 3,4 proc. lenkia praėjusių metų vidurvasario rodiklius (10 022).

Būsto rinkoje buvo jaučiamos atostogų nuotaikos. Per pastarąjį mėnesį šalyje sandoriais perleista 2770 butų, arba 6,7 proc. mažiau nei birželį (2 970) ir 1,7 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai (2 817).

Panašiu tempu – nuo 1 042 birželį iki 972 liepą – krito ir sandoriais perleistų individualių namų skaičius. Visgi pastarojo segmento pardavimai praėjusį mėnesį buvo 11,7 proc. didesni nei antrąjį vasaros mėnesį pernai – 2016 m. liepą buvo perleista 870 namų.

Bendros tendencijos neaplenkė Vilniaus, kur šią liepą savininkus pakeitė 877 butai. Tokie sostinės butų pardavimo rodikliai yra atitinkamai 5,9 proc. ir 3,3 proc. žemesni už birželio (932) ir praėjusių metų liepos rezultatus (907). Vilniuje liepą taip pat buvo įsigyti 68 individualūs namai. Pastarųjų pirkėjų aktyvumas per mėnesį smuko 5,6 proc., tačiau buvo 7,9 proc. aukštesnis nei pernykštę liepą.

Mažėjimas fiksuotas kituose didžiuosiuose miestuose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), kur butų ir individualių namų pardavimai beveik visur krito lyginant tiek su birželio, tiek su praėjusių metų liepos rodikliais.

Aktyvumu birželiui neprilygo ir pastarąjį mėnesį fiksuoti žemės sklypų pardavimai. Liepą šalyje iš viso perleisti 5 185 žemės sklypai – tai 10,5 proc. mažiau nei pirmąjį vasaros mėnesį. Vis dėlto, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šią liepą žemės sklypų perleista 9,7 proc. daugiau.

Registrų centro inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video