Top Baneris

Nelegalius statinius Karaliaus Vilhelmo kanalo pakrantėje įpareigota nugriauti

2016 lapkričio 17 d.
Aplinkos ministerijos nuotr.
Aplinkos ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nelegalūs statiniai asmeniniame ir valstybei priklausančiame sklypuose – šiuos pažeidimus išsiaiškino statybų inspektoriai, patikrinę, ar Karaliaus Vilhelmo kanalo pakrantėje įsikūrusi sodyba ir šalia jos esantys statiniai iškilo teisėtai. Žemės sklypas Kintuose – ne tik greta Karaliaus Vilhelmo kanalo, bet ir telmologiniame draustinyje.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) Klaipėdos skyriaus pareigūnai į patikrinimą pasikvietė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, Šilutės rajono savivaldybės administracijos, Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Šilutės skyriaus ir Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio atstovus. Įvertinę šių institucijų pateiktas išvadas, dokumentus ir paaiškinimus, VTPSI specialistai konstatavo su statinių statyba susijusių pažeidimų.

Nustatyta, kad valstybinėje žemėje šalia nuosavybės teise priklausančio žemės sklypo 9 nesudėtingi statiniai pastatyti neturint teisės naudotis valstybei priklausančia žeme. O ir pačiame savininkui priklausančiame žemės sklype yra statinių, pastatytų nepasirūpinus privalomais jų statybą leidžiančiais dokumentais.

VTPSI Klaipėdos skyrius pareikalavo per 6 mėnesius nugriauti statinius valstybinėje žemėje ir sutvarkyti statybvietę. Dėl sklype esančių savavališkų statinių surašyti savavališkos statybos aktai, ir statytojai pateikti privalomieji nurodymai pašalinti padarinius. Statybos valstybinės priežiūros pareigūnai kontroliuos reikalavimų vykdymą ir, reikalui esant, imsis kitų teisės aktų nustatytų veiksmų savavališkos statybos padariniams pašalinti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video