Naujo kurorto komplekso įvaizdžiui – jūros aliuzija

Naujo kurorto komplekso įvaizdžiui – jūros aliuzija

Lietuvos miestuose dygstančios modernios autobusų stotys įtvirtina naują tokios paskirties statinių modelį. Daugiafunkcių kompleksų specifika, kai šalia susisiekimo paslaugas siūlančių įstaigų po vienu stogu kuriasi ir prekybos bei įvairių kitų paslaugų centrai, sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tuo pačiu keliu pasukęs didžiausias šalies kurortas užsimojo dar labiau kilstelėti reikalavimų kartelę – siekta, kad naujoji Palangos autobusų stotis taptų išskirtiniu savitą veidą turinčiu miesto statiniu.

Taps vizitine kurorto kortele

Šį objektą projektavusios bendrovės „City Projects“ direktorė Agnė Kiallo pripažino, kad vienas pagrindinių uždavinių buvo harmoningai suderinti dviejų skirtingų paskirčių vienetų – autobusų stoties ir prekybos centro – funkcijas.

„Itin daug dėmesio skirta funkcionalumui, žmonių ir transporto priemonių judėjimo srautų analizei, autobusų stočių reikalavimams išsiaiškinti, kad objektas galėtų veikti vieningai, be trukdžių, būtų saugus ir ilgaamžis“, – teigė A. Kiallo.

Tačiau, anot pašnekovės, kūrybinio ir techninio proceso metu buvo susikoncentruota ne tik į funkciją – vienas esminių šio projekto uždavinių buvo architektūrinė išraiška. „Kadangi tai svarbus miestui objektas, negalėjome projektuoti tiesiog paprastos dėžutės – ieškojome išskirtinės architektūrinės išraiškos, kad statinys būtų nesenstantis ir neatrodytų beveidis“, – pasakojo A. Kiallo.

Ieškant galimų sprendimų, atspirties tašku tapo ryškiausios asociacijos, kurias galėtų žadinti Palanga. „Po daugybės variantų, kuriuos pristatėme ir Palangos savivaldybei, ir visuomenei, gimė rezultatas – daugiafunkcis išskirtinės architektūrinės išraiškos pastatas, kuris alegoriškai atspindi esminį šio miesto bruožą – banguojančią jūrą. Tad įvažiuojant į miestą pasitiksiantis naujasis objektas taps tarsi vizitine kurorto kortele. Banguojantis pastato fasadas kaskart primins vos už kelių kilometrų ošiančios Baltijos kaimynystę ir taps ženklu, kad jau netrukus bus galima išvysti ir tikrąsias jūros bangas“, – vaizdžiai kalbėjo „City Projects“ vadovė A. Kiallo.

Pasitelkė šviesos diodų technologijas

Suplanuotam efektui pasiekti buvo parinkta netipinė apdaila: stoties komplekso pagrindinio fasado vakarinėje pusėje papildomai įrengta kompozicinių aliuminio plokščių ant nuosavo karkaso sistema, vadinamasis antrasis fasadas. Priklausomai nuo žiūrėjimo ir saulės spindulių kritimo kampo blizgios šviesiai pilkos plokštės atsispindės įvairiais pereinamaisiais atspalviais ir primins raibuliuojančias bangas.

„Alucobond“ plokščių gamintojo sumanymu, naudojant vieną medžiagą, padengtą dažais su specialiais priedais, galima išgauti visą spektrą giminiškų atspalvių. Ši ypatybė labiausiai išryškėja būtent lenktų formų fasaduose. Šiuo atveju architektai gamintojo sprendimą idealiai pritaikė realiame projekte. Pakabinti tokį fasadą be matomo taškinio tvirtinimo ir užtikrinti jo stabilumą buvo rimtas išbandymas rangovams – jie turėjo parengti specialią pakabinimo technologiją ir pačių detalių – tai yra bangų – projektą.

Kompozicinės aliuminio plokštės pasirinktos ne vien dėl vizualinio efekto, bet ir ypatybių, kurios yra itin aktualios kurorto klimato sąlygoms: jos atsparios vėjo apkrovoms, drėgmei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai