Top Baneris

Naujo būsto pirkėjai Vilniuje – vis reiklesni

2016 rugsėjo 27 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus nekilnojamojo turto (NT) rinkoje – nauji vėjai. Pirkėjai ima vis labiau vertinti komfortą, tad paklausiausi tampa tie naujos statybos projektai, kuriuose užtikrinama ne tik tai, kad namo sienos bus tvirtos, bet ir patogus automobilių bei dviračių statymas, laisvalaikio zonos, jaukios laiptinės. Be to, smarkiai populiarėja vieno aukšto namai, o butus, kaip investiciją sostinėje, įsigyja ir ne vietiniai gyventojai.

Pasak NT agentūrų tinklo „Capital“ brokerio Dano Slavinsko, būsto pirkėjai pastaruoju metu vis brandesni, prieš įsigydami būstą, jie svarsto, lygina ir ieško geriausio varianto. „Anksčiau NT vystytojams buvo svarbiausia pastatyti kuo daugiau būstų viename plote ir gauti kuo didesnę grąžą, tačiau dabar jie įsiklauso į pirkėjų norus, o šie pageidauja daugiau komforto – net ekonominės klasės būstai artėja prie vidutinės klasės standartų – pamažu Vilniaus naujos statybos būsto paveikslas keičiasi“, – pastebi D. Slavinskas.

Ieškodami naujo būsto, gyventojai vis daugiau dėmesio skiria aplinkai. Jiems svarbu, kad aplink daugiabutį būtų ne tik vaikų žaidimų aikštelių, bet ir jauki bendra poilsio zona, vaizdo stebėjimo kameros, ne tik gyventojams, bet ir svečiams patogios automobilių, dviračių stovėjimo aikštelės, kelias, vedantis nuo namų į darbą – sutvarkytas. Pirkėjai įvertina ir kokybiškai įrengtus balkonus, terasas, noriai moka už grindų šildymą, oro vėdinimo sistemas, į kelias puses orientuotus langus.

NT

Agentūros „Capital“ brokeris Mantas Sladkevičius teigė, kad labiausiai pirkėjų akį pastaruoju metu traukia Žirmūnuose, Šiaurės miestelyje ir Šnipiškėse dygstantys bei jau pastatyti daugiabučiai, o ateityje šie Vilniaus rajonai tik populiarės. Pastebima, kad šiuose rajonuose gyventojai naują būstą įsigyja ir kaip investiciją – tam, kad galėtų iškart išnuomoti. Tokiais atvejais paklausiausi – 1 kambario, 27–32 kv. m ploto butai, kurių nuomos kaina per mėnesį svyruoja nuo 300 iki 350 eurų. Dviejų kambarių buto nuoma tuose pačiuose rajonuose atsieitų apie 400–450 eurų per mėnesį.

Pasak „Capital“ brokerio Justo Pranskaičio, tokį investicijų būdą lemia Vilniuje vis kylančios būsto nuomos kainos. Jo pastebėjimu, net trečdalis pirkėjų, kurie įsigyja būstą Vilniuje tam, kad jį išnuomotų, gyvena visai kitame mieste – juos vilioja saugi ir atsiperkanti investicija.

Į ateitį taip pat investuoja ir jaunos šeimos. Visai neseniai J. Pranskaitis padėjo vienai šeima įsigyti jaukų ir erdvų trijų kambarių butą. „Pirkėjai suplanavo, kad po dešimtmečio šiame bute galės gyventi jų vaikai. O kol kas jis bus nuomojamas. Prieš įsigydama būstą, šeima pasidomėjo ir pajamomis iš nuomos. Nusipirktą butą jie ketina išnuomoti už 550–600 eurų per mėnesį“, – pasakojo J. Pranskaitis.

Pokyčių pastebima ir nuosavų namų, kotedžų bei loftų rinkoje. „Capital“ brokeris Šarūnas Kaniava prognozuoja, kad prieš trejus metus išpopuliarėjusių kotedžų paklausa ir toliau augs miesto ribose esančiuose rajonuose – Pilaitėje, Pavilnyje, Tarandėje. Toliau nuo miesto dygsta nuosavi namai. Didžiausia individualių namų rinkos naujiena – vienaukščiai pastatai. „Prieš kelerius metus tokių namų buvo vos vienas kitas, tačiau dabar, jei tik yra galimybė, žmonės renkasi vieno aukšto nuosavą namą. Tokie yra patogesni už, pavyzdžiui, dviaukščius, kurie paprastai yra statomi tuomet, kai reikia taupyti sklypo plotą. Kita džiugi tendencija – užmiestyje dygsta naujų namų kvartalai: pastatomi bent 6 namai, kvartalas aptveriamas, įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės – tai keičia užmiesčio veidą į gerąją pusę“, – pasakojo Š. Kaniava.

Ateityje populiarės ir nuosavi namai su visa apdaila, o tuo tarpu prieš kelerius metus paklausių buvusių loftų banga Vilniuje slopsta.

medinis_namas

„Capital“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video