Top Baneris

Naujasis JUNG biuras – poreikis būti išmaniems ir tvariems

2021 vasario 7 d.
Jung vakare 37
JUNG nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius“ šiemet persikėlė į vieną moderniausių skaitmenizuotų biurų ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Taip siekdamas parodyti, kad ateitis jau ranka pasiekiama ir prasideda vos peržengus šio protingo biuro slenkstį.

Naujausias „JUNG Vilnius“ pastatas pasitinka saikinga estetika, preciziškumu tiek pastato išorėje, tiek viduje, o didžiausias jo išskirtinumas – pastatų automatika, kuri valdo praktiškai visus pastate vykstančius procesus.

Tačiau svarbiausia ne tik įdiegtos pažangios technologijos, bet ir siunčiama žinia apie biurų koncepciją apskritai: šiuolaikiniam verslui itin svarbu būti kuo tvaresniam, užtikrinti tiek klientų, tiek pačių darbuotojų patogumą ir saugumą, ypač tada, kai atsiranda vis daugiau nenumatytų aplinkybių. O prisitaikyti prie bet kokios situacijos padeda naujausios technologijos, kurias tereikia pradėti naudoti kasdienybėje taip, kaip tai pavyko padaryti naujajame „JUNG Vilnius“ pastate, kuris gali būti pagrįstai vadinamas įmonės ir jos gaminamos produkcijos vizitine kortele.

Jung dronas 13
Jung eksterjeras 53

Unikalus biuras, kuriame išmaniosios sistemos apima kone visas pastato sritis – nuo vėdinimo ir šildymo iki lauko augalų laistymo, pirštų atspaudų skenavimo, veido atpažinimo, sujungto su muzikos sistema, ar po oda implantuoto daviklio nuskaitymo, atrodo tarsi futuristinė vizija, tačiau būtent tokiomis sistemomis kasdien naudojasi naujojo įmonės „JUNG Vilnius“ biuro darbuotojai.

Kodėl atsirado poreikis sukurti tokį technologiškai pažangų ir Lietuvoje, ko gero, nematyto funkcionalumo biurą? „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis išskyrė dvi priežastis: visų pirma, įmonės veikla labai glaudžiai susijusi su išmaniosiomis pastatų valdymo sistemomis, kurias ši tiekia rinkai. Antra, norėta sukurti patogias darbo vietas ir racionaliai naudoti energiją. Itin svarbus ir darbuotojų komfortas bei kai kurių darbų procesų supaprastinimas, todėl daug dėmesio skirta sandėliavimo patalpų įrengimui, automatinių lentynų sistemai, kai ne sandėlio darbuotojas laipioja po lentynas ir renka prekes, o lentynos su prekėmis atvežamos iki darbuotojo ir lazeris parodo, kurią prekę imti. Taip užtikrinamas greitesnis darbas be žmogiškųjų klaidų.

Jung interjeras 23
Jung interjeras 8

„Išmaniosios sistemos nėra kokia nors egzotika – daugelis pastatų jas turi. Tačiau tik nedaugelis jas realiai sujungia į vientisą, sinergiškai veikiančią visumą, – sako R. Skurdenis. – Visa pastate esanti automatika veikia tam, kad ištekliai būtų naudojami efektyviai – tik tiek, kiek reikia, ir tik tada, kada reikia. Taip sukurtų darbo vietų kokybė ne nukenčia, o atvirkščiai – pagerinama. Prie ekologijos ir taupymo smarkiai prisideda ir ant pastato sumontuota 50 kW saulės elektrinė, saulėtą dieną energija aprūpinanti didžiąją dalį pastato.“

Be to, ant pastato yra įrengta lauko oro stebėjimo stotelė, automatiškai siunčianti signalus, pagal kuriuos reguliuojama patalpų temperatūra ar užtraukiamos žaliuzės, jei lauke šviečia saulė.

„Protingo namo sistema jau savaime yra orientuota į individualius, maksimaliai personalizuotus sprendimus, todėl įrengdami naująjį biurą juos siekėme kaip įmanoma labiau praplėsti ir integruoti tarpusavyje, todėl išskirtinė darbuotojų patirtis pradedama kurti dar net jiems neįžengus į pastato vidų, o toliau viskuo pasirūpina technologijos“, – pasakoja „JUNG Vilnius“ vadovas
R. Skurdenis.

Anot „JUNG Vilnius“ vadovo, pastatas atlieka savotišką demonstracinį vaidmenį: čia galima gyvai pamatyti, kaip veikia siūloma įranga, –
sistemų išbandymas realiomis sąlygomis neprilygsta pristatymui kataloge ar stenduose. Taip pat pastate yra įrengtas realus demonstracinis butas ir viešbučio kambarys, didžiausia JUNGiklių ekspozicija Rytų Europoje, KNX mokymų salė ir laboratorija.

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video