Top Baneris

Naujasis aplinkos ministras susipažįsta su ministerijos kolektyvu

2016 gruodžio 15 d.
Kęstutis Navickas. AM nuotr.
Kęstutis Navickas. AM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vakar oficialus naujo vadovo pristatymas vyko Aplinkos ministerijoje. Premjeras Saulius Skvernelis, ministerijos kolektyvui pristatydamas naująjį ministrą Kęstutį Navicką, sakė, kad ministro laukia didžiuliai, bet įveikiami iššūkiai. Gerų žodžių sulaukė ir ministerijos senbuviai. „Ministre, kolektyvas yra Jūsų didžiausias turtas, tad branginkite jį“, – palinkėjo K. Navickui Vyriausybės vadovas.

Už bendrą darbą kolektyvui padėkojęs buvęs ministras Kęstutis Trečiokas naująjį ministrą pavadino grynakrauju aplinkosaugininku ir pasidžiaugė, kad ministeriją perleidžia į geras rankas.

46 metų K. Navickas turi didelės aplinkosauginės veiklos patirties. Ne veltui jį į ministrus pasiūlė aplinkosaugininkų ir žaliųjų bendruomenė. Naujasis ministerijos vadovas visą laiką dirbo nevyriausybiniame aplinkos sektoriuje, išskyrus kelias trumpas pertraukas, susijusias su kultūros paveldu ir socialine veikla.

Naujojo ministro vertybes suformavo Atgimimo laikų ekologinis sąjūdis, kuriame jis itin aktyviai dalyvavo. Šios vertybės jam yra svarbiausios jau nuo 1988 metų, kai tapo žaliojo naujos Lietuvos šauklio – „Atgajos“ bendrijos – ištikimu bendraminčiu ir bendražygiu.

Nuo 1998-ųjų jis aštuonerius metus dirbo tarptautinės organizacijos – Regioninio aplinkos centro Vidurio ir Rytų Europai – Lietuvos padalinio direktoriumi, vėliau – tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Baltijos aplinkos forumas“ darnaus vystymosi ekspertu ir direktoriaus pavaduotoju. Pastaruosius šešerius metus K. Navickas vadovavo Lietuvos aplinkosaugos organizacijų koalicijai.

Gimtajame Kaune baigęs vidurinę ir profesinės technikos mokyklas, K. Navickas įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti istorijos. Čia bakalauro studijas baigė 1999 metais, o dar po dešimtmečio – Darnaus vystymosi valdymo ir administravimo magistro studijų programą Mykolo Romerio universitete.

K. Navickas gilinosi į klimato kaitos, agrarinės aplinkosaugos, kaimo plėtros problemas ir apie jas yra parengęs straipsnių. Nuo 2014 metų jis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos agrarinės aplinkosaugos priemonių įgyvendinimo koordinavimo darbo grupės veikloje.

Vadovaudamas Aplinkos ministerijai, K. Navickas numato daugiausia dėmesio skirti atliekų tvarkymo ir statybų sektorių problemoms, yra pasiryžęs mažinti biurokratiją ir didinti skaidrumą.

k navickas s skvernelis bfl nuotr

Premjeras S. Skvernelis ir ministras K. Navickas. BFL nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video