Top Baneris

Naujas daugiaaukštis Vilniaus Šnipiškių rajone iškils pagal HEIMA architektų idėją

2022 vasario 21 d.
krokuvos 26 heima architects
HEIMA vizual.
Pasidalykite straipsniu

INREAL grupės organizuotame kviestiniame architektūriniame konkurse nugalėtoju išrinktas darbas pavadinimu „651729“. Pasiūlymo autoriai – studijos HEIMA architektai sukūrė išskirtinį sprendinį aukštuminiam multifunkciniam kompleksui naujajame Vilniaus centre.

„Visi darbai buvo išties stiprūs, tačiau laimėjęs pasiūlymas pasižymi itin gerai pagrįstu santykiu su gretimomis viešosiomis erdvėmis, lakonišku, bet elegantišku fasadų sprendiniu, siūlomomis tvariomis ilgaamžėmis medžiagomis ir puikiais pastato planinės struktūros sprendimais“, – komisijos sprendimą pagrindė jos pirmininkas, INREAL grupės vadovas Gediminas Pruskus.

Studijos HEIMA projekto pasiūlymą kūrė architektai: Kristijonas Skirmantas, Povilas Daugis, Povilas Žakauskas, Tomas Vaičiulis, Marijonas Morkūnas ir Justinas Malinauskas.

Be studijos HEIMA komandos, konkurse taip pat varžėsi „Do Architects“ su pasiūlymu „Atviras“, „Architektūros kūrybinė grupė“ su darbu „360 view“ ir „Senojo miesto architektai“ pateikę pasiūlymą „Prizmė“.

Konkurso objektas – apie 10 000 kv.m bendro ploto multifunkcinis kompleksas Vilniuje, Krokuvos g. 24 ir 26. Įgyvendinant šį projektą bus siekiama ne žemesnio kaip Breeam Excellent arba LEED Gold standarto.

Konkurso komisija:

  1. Gediminas Pruskus – Užsakovo atstovas ir vertinimo komisijos pirmininkas, Inreal (LT)
  2. Vidas Petkevičius – Užsakovo atstovas, Inreal (LT)
  3. Mindaugas Pakalnis – Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas (LT)
  4. Gintaras Balčytis – Architektas, Balčyčio studija (LT)
  5. Linas Naujokaitis – Architektas – Formatas A1 (LT)
  6. Ignas Kalinauskas – Architektas, Archispektras (LT)
  7. Prof. Dr. Gintaras Stauskis – Profesorius, VGTU Urbanistikos katedra (LT)

Su konkurso darbais galima susipažinti konkurso tinklapyje http://www.k26.lt Konkurso ataskaita bus skelbiama kovo pradžioje, po kurios architektai bus kviečiami į derybas dėl projekto įgyvendinimo.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]
Conteh

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video