Top Baneris

Naujas „BRAITIN“ fondas investuos į industrinį nekilnojamąjį turtą

2020 lapkričio 12 d.
giant building with the sun above
Asociatyvi nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos bankas šią savaitę patvirtino turto valdymo bendrovės „BRAITIN“ kuriamo „Baltic Industrial Real Estate Fund I“ (BIREF I) taisyklėms. Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas fondas investuos į industrinius NT objektus Baltijos šalyse, pirmojo platinimo metu į BIREF I ketinama pritraukti iki 10 mln. eurų privačių investuotojų lėšų. 

Fondo steigėjai jau turi numatę pirmąją investiciją. Siektina metinė fondo grąža – 10-12 proc.

„Nuolatinės idėjų investavimui paieškos atvedė prie didelio, tačiau iki šiol praktiškai nepaliesto segmento – pramoninio NT. Tokio tipo projektai yra techniškai sudėtingi ir imlūs finansams – gali būti, kad dėl šių priežasčių rinka atrodo neužpildyta, fragmentiška. Galima sakyti, kad tai yra nišinė investicijų kryptis, kita vertus, pajamingumas čia, daugeliu atvejų, didesnis nei kituose NT rinkos segmentuose. Identifikavus galimus objektus, sulaukėme didelio investuotojų susidomėjimo. Apie pirmąją investiciją tikimės paskelbti jau netrukus – tai bus gamybos objektas“, — atskleidė „BRAITIN“ partneris Rytis Davidovičius.

Pasak jo, Europoje per pastaruosius 10 metų industrinio NT rinka patrigubėjo, tačiau vis vien išlieka palyginti nedidelė bendroje NT struktūroje (užima apie 14 proc.). Augimo perspektyvos čia vertinamos labai optimistiškai, o ir investicijų skaičius į industrinį NT per paskutinius 10 metų patrigubėjo ir toliau auga.

BRAITINIndustrialRealEstateFundI1

Skaičiuojama, kad 2019 metais Europoje investicijų į industrinį NT apimtys sudarė beveik 29 milijardus eurų.  Didžiausios industrinio NT rinkos Europoje – Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Nyderlandai ir Švedija.

„Nors pastaruoju metu Baltijos šalių rinkos išgyvena tikrą bumą, pandemija smarkiai keičia verslo įpročius, todėl komercinio NT rinkoje pasigirsta netikrumo gaidelių. Tuo tarpu industrinio NT rinkoje esama segmentų, kuriems pandemija suteikė pagreičio – pavyzdžiui, sandėliai ir logistikos centrai išgyvena pakilimą. Papildomo optimizmo suteikia Europos verslo nuostata bent dalį gamybos susigrąžinti iš Kinijos – tikėtina, kad gamybos objektų poreikis didės. Būtent gamyklos ir bus mūsų fondo taikinyje pirmaisiais jo veikimo metais. Beje, Baltijos šalyse industrinio NT pelningumas ir šiuo metu yra didžiausias – maždaug  1,2–1,5 karto didesnis negu Centrinėje ir 2–2,5 karto didesnis nei Vakarų Europoje“, – pažymėjo R.Davidovičius.

BIREF I auditoriais pasirinkti „PwC“, fondo teisės patarėjas – integruotų profesinių paslaugų tiekėja  „Lewben“, apskaitos paslaugas teiks „Nordgain“, turto saugotojas – Šiaulių bankas.

BRAITINIndustrialRealEstateFundI2 BRAITINIndustrialRealEstateFundI3

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video