Top Baneris

Nacionalinis muziejus iki metų pabaigos ketina atnaujinti Signatarų namų fasadą

2022 rugpjūčio 1 d.
Signatarų namai
Signatarų namai
Pasidalykite straipsniu

 Lietuvos nacionalinis muziejus imasi tvarkyti Signatarų namų fasadą – paskelbtas viešasis pirkimas darbams atlikti.

„Reikia restauruoti, reikia tvarkyti Signatarų namus: langai jau yra susenę, pats fasadas apsilupęs. Laikas tiesiog pastatą suvalgė, tai reikia jį tvarkyti“, – BNS sakė Nacionalinio muziejaus atstovas Mindaugas Kaikaris.

Jo teigimu, paraiškas dalyviai gali teikti iki rugpjūčio 4 dienos, vėliau su nugalėtoju bus pasirašyta sutartis ir jis tą patį mėnesį turėtų pradėti darbus.

„Reikia sutvarkyti fasadą, ten yra daug lipdinių, metalo gaminių, lauko durys, langai – visa tai reikia renovuoti, keisti. Tai sudėtingas darbas“, – teigė muziejaus atstovas.

Pasak M. Kaikario, konkurso nugalėtojas darbus turėtų baigti iki metų pabaigos, jog Vasario 16-ąją tradiciškai galėtų vykti Valstybės atkūrimo dienos minėjimas. 

Jis sakė negalintis nurodyti, kiek šiam projektui numatyta lėšų, nes siekiama, kad pretendentai konkuruotų. Vis dėlto pabrėžė, kad kalbama apie „šimtus tūkstančių eurų“.

„Pačios statybos brangsta, reikia daug specialistų, restauratorių, kurie dirbs. Neužtenka nuimti tinką ir perdažyti“, – aiškino muziejaus atstovas.

Fasadą atnaujinti planuota prieš kelerius metus, tačiau darbai užsitęsė dėl biurokratinių procedūrų, be to, Signatarų namuose norėta eksponuoti Vokietijos archyve surastą Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video