Nacionalinio stadiono konkursas nutrauktas neteisėtai, R.Šimašius tikisi pastatyti per 3 metus

Nacionalinio stadiono konkursas nutrauktas neteisėtai, R.Šimašius tikisi pastatyti per 3 metus

nacionalinis stadionas 5
Projekto vizual.

Apeliacinis teismas antradienį pripažino neteisėtu Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nurodymą nutraukti nacionalinio stadiono koncesijos konkursą. Teismas atmetė VPT skundą ir paliko nepakeistą Vilniaus apygardos teismo pernai lapkritį priimtą nutartį. 

Tai reiškia, kad Vilniaus valdžia galės pasirašyti daugiau nei 150 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ įmone „Axis industries“ bei projekto finansuotoja „Baltcap“.  

„Skundžiama Viešųjų pirkimų tarnybos vertinimo išvada buvo pagrįstai panaikinta, nes ji neatitinka Viešojo administravimo įstatymo 8 straipsnio nuostatų, kuriomis reikalaujama, kad viešojo administravimo subjektai savo veikla nepažeistų teisės aktų, jų sprendimai būtų pagrįsti, o sprendimų turinys atitiktų teisės normų reikalavimus“, – pranešė teismas. 

Teisėjų kolegija nustatė, kad VPT netinkamai taikė koncesijos teisėtumo vertinimui aktualias teisės normas, neatliko visapusiškos koncesijos projekto teisinių santykių analizės, todėl netinkamai atliko teisinį faktų vertinimą. 

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija atskirai pažymėjo, kad šis sprendimas neužkerta kelio VPT priimti kitą vertinimo išvadą, kuri atitiktų teisės normas.  

VPT vadovas Darius Vedrickas BNS sakė, kad tarnyba šiuo metu nagrinėja teismo motyvus ir netrukus paskelbs pranešimą. Jis kol kas negalėjo pasakyti, ar sprendimas bus skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.   

VPT pernai gruodį atmetė savivaldybės pasiūlymą susitarti taikiai. 

„BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis teigė, kad Apeliacinio teismo nutartis nenustebino, nes VPT sprendimo priežastys nutraukti konkursą buvo nelogiškos ir teismai tą patvirtino.

„Nelogiškos priežastys to nutraukimo, nes niekaip su praktika nesisiejo, tai tiesiog teismas tą patvirtino. (…) Tik gaila, kad valstybinei institucijai kompetencijos trūko įvertinti tinkamai ir sugaišome metus be reikalo“, – BNS sakė Š. Stepukonis.

Jis sakė nežinantis, ar projektas bus tęsiamas toliau.

„Projekto iniciatoriai yra savivaldybė, Vyriausybė savo dalimi, tai čia jau jų sprendimas, ar jie tęs, ar ne. Jeigu tęs, mes padėsime, kiek tik galėsime įgyvendinti. Dar rangovas turi norėti tęsti. Jeigu rangovas ateis pas mus ir sakys, kad reikia to finansavimo, mes iš naujo įvertinsime tą projektą“, – tvirtino Š. Stepukonis.

„Axis industries“ generalinis direktorius Giedrius Barcys teigia, jog įmonė yra pasirengusi tęsti darbus.

„Taip, mes niekada to neatsisakėme. (…) Jeigu yra klausimas ar rangovas norėtų tęsti darbus, atsakymas yra taip, jeigu trumpai“, – BNS sakė  G.Barcys.

Skaičiuojama, kad vien stadiono statyba kainuotų 39 mln. eurų, jis galėtų būti pastatytas 2024 metais. 

Po kelerius metus trukusių konkurso procedūrų koncesijos sutartį su „Axis industries“ bei „Baltcap“ savivaldybė planavo pasirašyti dar pernai kovą. Tam pritarė tiek savivaldybės taryba, tiek Vyriausybė.

Pagal bendrą savivaldybės, statytojų, finansuotojų ir Vyriausybės sutartį, kompleksą daugiau nei du dešimtmečius valdytų bendrovė „Kauno arena“. Jį tikėtasi pastatyti 2023-iaisiais.

Komplekso su 15 tūkst. vietų stadionu ir kitais objektais statyba turėtų kainuoti apie 93 mln. eurų, tačiau mokėjimus išdėsčius per 25 metus, „BaltCap“ fondui planuota sumokėti beveik 156 mln. eurų.

Vyriausybės dalis, atsižvelgiant į sutarties projektą, būtų siekusi apie 54,5 mln. eurų, savivaldybės – 101,5 mln. eurų. 

Komplekse, be stadiono, planuota pastatyti ir lengvosios atletikos stadioną, sporto kompleksą su gimnastikos, rankinio, tinklinio, bokso, krepšinio salėmis, bendruomenės ir kultūrinio ugdymo centrą su biblioteka, 300 vietų darželį ir Sporto muziejų.

R. Šimašius: sutarus su Vyriausybe, nacionalinis stadionas gali iškilti per trejus metus

Teismui antradienį atmetus Viešųjų pirkimų tarnybos priekaištus dėl nacionalinio stadiono koncesijos konkurso, Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, jog stadionas galės būti pastatytas per trejus metus. 

Anot jo, dar viena tam būtina sąlyga – jei Vyriausybė išlaikys ankstesnius įsipareigojimus.

„Teismas paskelbė, ko ir tikėjomės, kad Viešųjų pirkimų tarnybos priekaištai – nepagrįsti. Tai reiškia, jog galime pasirašyti sutartį ir pradėti statybas. Praradome laiko, bet atgavome viltį – kamuolys dabar Švietimo mokslo ir sporto ministerijos rankose. Jei Vyriausybė neatsisako savo įsipareigojimų – stadionas bus po trejų metų“, – feisbuke paskelbė meras.

Spaudos konferencijoje meras žadėjo artimiausiu metu susitikti su Vyriausybės atstovais bei išreiškė viltį, kad Vyriausybė „nesudreifuos ir priimti susitarimai bus vykdomi“.

Jis teigia nesulaukiantis signalų nei iš Vyriausybės, nei iš koncesininkų bei projekto finansuotojų, kad sutarties sąlygos turėtų keistis, tad ją būtų galima pasirašyti artimiausiu metu.

„Dėl tikslaus laikotarpio negaliu pasakyti, nes tai priklauso nuo Vyriausybės. Bet tai tikrai neturi trukti mėnesiais, išvirsti į mėnesius. Mes esame visiškai pasirengę, iš mūsų pusės, sutartį galėtumėme kad ir rytoj pasirašyti. Vyriausybė dar turi tam tikrų klausimų, bet, manau, juos tikrai išspręsime“, – sakė R. Šimašius.

Meras taip pat tikisi, kad Viešųjų pirkimų tarnyba nesiims iš naujo vertinti koncesijos sutarties ar skųsti įsigaliojusį sprendimą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui bei „priims išmintingus sprendimus“ ir netrukdys projektui.

„Mūsų tikslas nėra bylinėtis su Viešųjų pirkimų tarnyba ir niekada nebuvo, mūsų tikslas – daryti darbus“, – aiškino jis.

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį atmetęs Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) skundą pripažino neteisėtu jos nurodymą nutraukti nacionalinio stadiono koncesijos konkursą. 

Tai reiškia, kad Vilniaus valdžia galės pasirašyti daugiau nei 150 mln. eurų vertės nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su konkursą laimėjusia koncerno „Icor“ įmone „Axis industries“ bei projekto finansuotoja „Baltcap“.  

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Temos: Nacionalinis stadionas, Remigijus Šimašius

2 komentarai. Leave new

  • tai kad tu pats durnius :DDD pirmuose zodziuose matosi.

  • DURNIAI VALDO LIETUVĄ
    2021-05-02 18:43

    Nauja KORUPCINĖ AFERA- -LEO LT 2021.Galutinis rezultatas bus -350 milijonų eurų Lietuvos nenaudai,už 15000 vietų futbolo stadioniuką,be bėgimo takų.Būtų Lietuvoje normaliai mastanti valdžia,o ne bakalurai,tai paskelbtų būsimą Kauno stadioną NACIONALINIU ir baigtas kriukis.Kai Lietuvos futbolo rikntinė pateks bent jau į Europos čempionata,tada ir bus galima pagalvoti apie stadionų plėtra.O dabar statys tik tam,kad kažkas turi pasiimti OTKATĄ,tai yra pavogti iš valstybės kelias dešimtis miijonų eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai