Top Baneris

Nacionalinio stadiono epopėja: savivaldybė džiūgauja, bendrovė ruošiasi teismui

2019 vasario 20 d.
stadionas
Įmonės „Axis Industries“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės savivaldybė džiūgauja – vilniečiai ir šalies sporto bendruomenė šiandienos dieną gali įsirašyti į atmintinas dienas – Vilniaus taryba uždegė žalią šviesą Šeškinės daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarčiai, kuriai pasirašyti nebeliko jokių kliūčių. Pasirašius sutartį, artimiausiu metu bus galima pradėti įgyvendinti Nacionalinio stadiono ir dar 15 kitų sporto objektų ant Šeškinės kalvų projektą.

Savivaldybės administracijos ir Vyriausybės atstovų komanda derybose su koncesininku pasiekė geriausią įmanomą sandorį miestui – Vilnius gauna nacionalinį stadioną, taip pat 15 kitų sporto objektų, 1 IAAF reikalavimus atitinkanti lengvosios atletikos 300 vietų vaikų darželį, kultūros centrą, biblioteką, sutvarkytą aplinkinę infrastruktūrą, mainais finansuodamas tik nedidelę dalį viso projekto.

Šiuo metu derybos dėl stadiono statybos koncesijos vyksta su įmone „Axis Industries“. Ji projektą su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“ ketina įgyvendinti už 79,9 mln. eurų (be PVM). Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams.

Privatus investuotojas AB „Axis Industries“ planuoja pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, sporto muziejų. Stadionas tėra tik dalis daugiafunkcio komplekso, su kuriuo kartu bus sukurta dar 15 sporto objektų – 1 IAAF reikalavimus atitinkanti lengvosios atletikos aikštė, kas Vilniuje leis rengti tarptautinio lygio lengvosios atletikos varžybas, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Komplekse taip pat atsiras 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.

Vyriausybė yra įsipareigojusi per 25 metus komplekso statyboms ir išlaikymui, renginiams (20 dienų per metus) iš viso skirti 53 mln. eurų. Jame suplanuotą vaikų darželį, biblioteką ir dalį neformaliam ugdymui skirtų patalpų valdys savivaldybė, sporto muziejų – Kūno kultūros ir sporto departamentas, likusią dalį – koncesininkas.

Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizual.

Bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ vizual.

Išbrokuota bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ išsyk po sostinės savivaldybės pranešimo išplatino savąjį – „Vilniaus nacionalinis stadionas“ šiandien kreipėsi į teismą dėl sprendimo pašalinti bendrovę. Šis ieškinys, pagal konkurso procedūras, neleidžia sudaryti sutarties su „Axis Industries“.

„Vilniaus nacionalinio stadiono“ direktorius Renatas Načajus komentavo, jog sostinės taryba patvirtino susitarimą su koncernui „Icor“ priklausančia „Axis Industries“, nepaisydama visų iki šiol savivaldybės padarytų konkurso pažeidimų.

Savivaldybė taip ir neįvykdė pernai spalį priimto Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimo įvertinti „Vilniaus nacionalinio stadiono“ pasiūlymą. Ir, nors konkurso komisijai teko pripažinti, kad mūsų pateikti dokumentai atitinka kvalifikacijos reikalavimus, buvome pašalinti be aiškaus pagrindimo, prisidengiant teiginiais, esą melavome. Per visą laikotarpį, nuo tada, kai teismo buvome sugrąžinti į konkursą, neteisėtai sudaryti susitarimai su „Axis Industries“ nebuvo nutraukti, o „Icor“ grupės bendrovės be konkurencijos susiderėtos vilniečiams visiškai nenaudingos sąlygos – liko.

Neketiname nuleisti rankų ir toliau ginsime savo ir visuomenės teises. Jau kreipėmės į antstolius dėl LAT nutartimi pritaikytų laikinų apsaugos priemonių vykdymo, taip pat vakar paprašėme prokuratūros ginti viešąjį interesą, o šiandien pateikėme ieškinį Vilniaus apygardos teismui, ginčydami neteisėtą mūsų pašalinimą iš konkurso. Ieškiniu taip pat paprašėme taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Be to, pagal Koncesijų įstatymą, po mūsų ieškinio pateikimo savivaldybė negali sudaryti koncesijos sutarties su „Axis Industries“. Informavome apie tai komisiją. Viliamės, kad bus gerbiamas teisinis konkurso procesas, nors pastarojo laikotarpio miesto administracijos elgesys pasitikėjimo nekelia, savo poziciją dėstė R. Načajus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video