Atsinaujinančios energetikos fondų valdymo įmonė „Modus Asset Management“ steigia naują 200 mln. eurų dydžio atsinaujinančios energetikos investicijų fondą „Clean Energy Infrastructure Fund“ (CEIF). Baltijos ir Vidurio Europos šalyse investuosiantis fondas atitiks aukščiausią „tamsiai žalią“ (angl. Dark Green) tvarumo kategoriją.
CEIF bus uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas fondas, orientuotas į institucinius investuotojus. Jo siektinas dydis bus 200 mln. eurų investuotojų įsipareigojimų, o maksimalus galimas dydis – 350 mln. eurų investuotojų įsipareigojimų. Fondas investuos į saulės ir vėjo energijos infrastruktūros plėtrą Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose Vidurio Europos valstybėse. Planuojama investicijų grąža – net IRR (angl. internal rate of return) – sieks 7–9 proc., o vidutiniai metiniai dividendai – 4 proc.
„Modus Asset Management“ steigiamo fondo inkarinis investuotojas bus Europos investicijų fondas (EIF – European Investment Fund), kurio valdyba priėmė sprendimą į CEIF investuoti 75 mln. eurų. Pirmojo fondo vienetų platinimo etapo pabaiga planuojama 2022 m. ketvirtąjį ketvirtį su mažiausiai 100 mln. eurų. Fondas bus orientuotas į ilgalaikes investicijas – jo investavimo periodui numatyti 5 metai, o viso fondo veiklos terminas – 10 metų.
„Naujai kuriamo fondo tikslas – paspartinti regiono perėjimą prie atsinaujinančios energetikos įgalinant vietinius atsinaujinančios energetikos vystytojus ir sukuriant institucinio lygio investicinę platformą. Šiuo metu valstybėms kaip niekada svarbu kuo greičiau plėsti atsinaujinančios energetikos pajėgumus – tikime, kad naujasis fondas reikšmingai prisidės prie šio proceso paspartinimo. Partnerystė su EIF taip pat įrodo tokio tipo fondo poreikį regione“, – sako „Modus Asset Management“ vadovas Povilas Pečiulis.
Anot jo, bendrovė turi sukaupusi solidžią patirtį investuojant į atsinaujinančią energetiką – CEIF bus ketvirtasis „Modus Asset Management“ valdomas atsinaujinančios energetikos fondas. Be to, jis atitiks aukščiausią finansinių produktų tvarumo lygį. Tai reiškia, kad fondas atitiks ES Reglamento dėl su tvarumu susijusios informacijos atskleidimo finansinių paslaugų sektoriuje reikalavimus: prisidės prie aplinkosaugos puoselėjimo pagal pagrindinius ES Taksonomijos Reglamento tikslus bei įgyvendins socialinius ir gerosios valdysenos reikalavimus bei praktikas.
„Pastaruoju laikotarpiu matome griežtėjančią reguliacinę aplinką tvarumo srityje, kuri įgauna vis didesnį svorį finansinio sektoriaus dalyviams priimant investicinius sprendimus. Siekdami mažinti rizikas, investuotojai vis daugiau dėmesio skiria tvariomis laikomoms sritims, kurios taip pat kuria pridėtinę ilgalaikę vertę platesniam suinteresuotųjų šalių ratui. Atitikdami „tamsiai žalio“ fondo statusą ne tik suteiksime patrauklias investavimo galimybes instituciniams investuotojams, bet savo veikla prisidėsime prie geresnės aplinkos kūrimo bei paskatinsime kitus rinkos dalyvius žengti šia kryptimi“, – teigia P. Pečiulis.
CEIF investicijos bus nukreiptos tiek į saulės jėgaines, tiek ir vėjo energetiką. Bendra numatoma valdomų energetikos objektų galia sieks apie 600 MW. Planuojama investuoti tiek į paruoštus vystymui (angl. ready to build) bei vėlyvosios vystymo fazės atsinaujinančios energetikos projektus, tiek ir jau statomus projektus.