Modernizavimo sėkmė – patikimi sprendimai

Modernizavimo sėkmė – patikimi sprendimai

Reikėtų pagerinti normatyvinę bazę – investicinius projektus įpareigoti rengti projektavimo įmonėms“, – sakė LSIS vadovas.

R. Zinkevičius irgi pastebėjo, kad klaidos šiltinant pastatus prasideda nuo nekvalifikuotų projektuotojų veiklos: „Pastato modernizavimo darbai pradedami nuo jo apžiūros, esamos būklės įvertinimo ir tinkamų priemonių parinkimo. Neturintys patirties pastatų atnaujinimo projektų rengimo srityje projektuotojai gali nenumatyti vienų ar kitų priemonių rengdami techninį darbo projektą, o pradėjus darbus daugelio klaidų nebebus galima ištaisyti. Norėčiau atkreipti dėmesį ir į investicinių planų rengėjų kvalifikaciją, jų rengiamų planų kokybę. Investicinius planus turėtų rengti specialistai, nusimanantys apie bendrąsias ir specialiąsias pastato sistemas, konstrukcijas. Namo statyba prasideda nuo teisingai paklotų pamatų. Projektavimo darbų procese pamatas – investicinis planas, nuo kurio priklauso pastatų atnaujinimo proceso sėkmė. Investicinio plano rengimo stadijoje būtina kuo tiksliau numatyti tinkamas priemones, medžiagas ar sistemas, įvertinti teisingus darbų kiekius.“

Investiciniuose planuose pašnekovas dažnai pastebėdavęs neigiamą tendenciją – numatytos konkrečios pastatų atnaujinimo priemonės finansiškai būdavo įvertinamos labai pigiai, kad gyventojai pritartų jų įgyvendinimui. Rengiant rangos darbų konkursus paaiškėdavo, kad numatyti darbai kainuos net kelis kartus daugiau nei pateikti skaičiavimuose.

Mitus sklaido realūs darbai

Pastaruoju metu daugiausia diskusijų sulaukia pelėsio atsiradimas atnaujintuose daugiabučiuose. Specialistai sutaria, kad to priežastis yra ne šiltinamoji medžiaga, bet vėdinimo stoka.

Inžinierius K. Kurlys savo darbe susiduria su atvejais, kai apšiltinus pastatus vidinėje išorinių atitvarų pusėje atsiranda pelėsis. Tačiau, pašnekovo teigimu, polistireninis putplastis yra atsparus pelėsinių grybų ir kitų bakterijų poveikiui. Jį sudaro oras (98 proc.) ir stirenas (2 proc.). Oro poros yra uždaros, todėl polistireninio putplasčio neperpučia vėjas, į jį neprasiskverbia teršalų ir drėgmės, įmirkis dėl aplinkos drėgmės yra minimalus, todėl šiltinamoji medžiaga negali būti pelėsio priežastis.

Architektė, projekto vadovė J. Sarpaliūtė pritarė, kad modernizuotų daugiabučių gyventojai pamiršta patalpų vėdinimą ar tam neskiria tinkamo dėmesio.

„Siekiant, kad ateityje žmonės išvengtų galimų problemų, modernizavimo darbus atlikusių įmonių darbuotojams rekomenduojame instruktuoti atnaujintų namų gyventojus, išdalyti atmintines apie būtiną reguliarų patalpų vėdinimą. Dažnai nesusimąstoma, kad netinkama patalpų eksploatacija ir yra pagrindinė pelėsio atsiradimo priežastis“, – kalbėjo architektė.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai