Top Baneris

Mirė dizaineris, architektas doc. Š. Šlektavičius (1)

2023 balandžio 19 d.
jpg vda
Šarūnas Šlektavičius, VDA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 19-ąją mirė architektas, dizaineris, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Senato pirmininkas, Dizaino katedros vedėjas doc. Šarūnas Šlektavičius (g. 1977), pranešė aukštoji mokykla.

Š. Šlektavičius gimė ir užaugo Vilniuje, žinomų grafikų Gerardo Šlektavičiaus ir Birutės Stančikaitės šeimoje. Baigė M. K. Čiurlionio menų mokyklą, dizaino ir architektūros studijas Vilniaus dailės akademijoje.

Jis kartu su komanda sukūrė ekologišką upės keltą „Uperis“. Šis projektas 2017-aisiais laimėjo Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos organizuojamą tarptautinio konkurso „Kūrybinio verslo taurė“ nacionalinės atrankos etapą ir atstovavo Lietuvai šio konkurso, dar vadinamo kūrybinių industrijų pasaulio čempionatu, finale Kopenhagoje.

Nuo 2004 m. dėstė VDA Dizaino katedroje, nuo 2022 m. jai vadovavo. 2021 m. buvo išrinktas VDA Senato pirmininku. 2016 metais kartu su dizaino tyrėjais Karolina Jakaite ir Gintaute Žemaityte įsteigė viešąją įstaigą „Dizaino fondas“, kurio vienas tikslų, kaip rašė patys autoriai – „kurti Lietuvos dizaino istorijos fondą, sudarytą ne tiek iš materialių objektų, kiek iš istorijų ir pasakojimų, dokumentuojant liudininkų prisiminimus ir privačiose kolekcijose išsaugotus artefaktus“.

Atsisveikinimas su Š. Šlektavičiumi vyks balandžio 21–22 dienomis Olandų laidojimo namuose (Olandų g. 22, Vilniuje) pirmoje salėje: balandžio 21 d. nuo 15.00 iki 20:00 val., balandžio 22 d. nuo 9.00 iki 13.00 val.

Palydėjimas vyks balandžio 22 d. 13 val. į Antakalnio kapinių Menininkų kalnelį. Pagerbimas vienu baltu žiedu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • dar

    2023-04-19, 17:50  

    Labai gaila, kad Lietuva netenka tokių talentingų žmonių. Amžiną atilsį….

Rekomenduojami video