Top Baneris

Mindaugo karūnavimo dieną kauniečiai paminėjo ekskursijose

2016 liepos 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Nauja, jaunatviška kauniečių iniciatyva „Liepos 6-oji – ekskursijų diena Kaune“ kvietė per Valstybės dieną geriau pažinti Laikinosios sostinės istoriją, architektūrą, kultūrą. Daugiau nei 800 kauniečių ir miesto svečių aplankė 26 ekskursijas.

Susidomėjimas vizitais į Kauno modernizmo, istorijomis ypatingus pastatus buvo didžiulis. Pasak akcijos iniciatorių – architektūros specialistų ir entuziastų grupės „Ekskurso“, daugiausiai šio renginio, sutrumpintai vadinto „L6“, dalyvių domėjosi galimybe aplankyti žinomus pastatus: Kauno filharmoniją, miesto savivaldybę, Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto Centrinius rūmus, buvusį „Pienocentrą“.

Buvo atvertos ir kelis dešimtmečius visuomenei uždarų objektų durys. Svečiai lankėsi Švč. Sakramento bažnyčioje (buvusi Dominikonų vienuolyno Dievo kūno bažnyčia ir „Santakos“ kino teatras sovietmečiu) bei Evangelikų reformatų bažnyčioje Ožeškienės gatvėje. Dažniausiai lankytojų užduodamas klausimas būdavo apie šių pastatų ateitį. Apsilankę pastatų viduje ir įvertinę jų grožį, žmonės domisi, kodėl kai kuriems iš jų trūksta priežiūros, kodėl dalis stovi tušti ir nėra išnaudojami miestiečių reikmėms.

Daugelis miestiečių nustebo išgirdę pasiūlymą aplankyti nedidelę bažnyčią Savanorių kalno papėdėje – buvo negirdėję apie šį paveldo objektą, nors ją suprojektavo Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikos autorius – architektas Karolis Reisonas. Prisiminti Sąjūdžio Kaune pradžią ir architektūrologų rūpestį dėl tuo metu apleistos Šv. Gertrūdos bažnytėlę kvietė speciali ekskursija, kurią vedė Sąjūdžio istorijos tyrinėtojas, Kauno IX forto muziejaus darbuotojas dr. Kęstutis Bartkevičius.

Daug dėmesio sulaukė iniciatyvos „Gražinkime Kauną“ kartu su M. K. Čiurlionio muziejumi parengta ekskursija „Svečiuose pas Juozą Zikarą“ – apie žymiausią Nepriklausomybės laikų skulptorių pasakojo jo memorialinio muziejaus šeimininkė Rasa Jonė Ruibienė.

Organizatoriai parengė vieną specialią ekskursiją apie Kauno modernizmo architektūrą anglų kalba, kurią vedė „Ekskurso“ komandos narys architektas Algimantas Grigas. Į ją susirinko ne tik Kauno svečiai iš Turkijos, Švedijos, JAV ir net Čilės, bet ir gerai anglų kalbą mokantys kauniečiai.

Projekto organizatoriai planuoja sėkmingai pasisekusią iniciatyvą plėtoti, ir 2017 metų liepos 6 dieną vėl kelti „L6“ vėliavą – kviesti svečius iš visos Lietuvos aplankyti įdomiausius Kauno miesto pastatus ir nenuobodžią istoriją liudijančias vietas.

Projektą iš dalies finansavo Kauno miesto savivaldybė.
Renginys „Facebook“ – www.facebook.com
„Ekskurso“ tinklapis internete – www.ekskursas.lt
Daugiau informacijos: ekskursas@gmail.com, nematerialus@gmail.com, info@grazinkimekauna.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video