Top Baneris

Menininkai kviečiami į kūrybines dirbtuves Aukštamiestyje

2017 spalio 30 d.
Kūrybinės Aukštamiesčio dirbtuvės
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kūrybinės Aukštamiesčio dirbtuvės grįžta. Praėjusių metų renginys buvo dedikuotas viešosioms erdvėms, šįmet iš antrinių žaliavų bus kuriami meno kūriniai, atspindintys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Į mėnesį truksiančias dirbtuves registruotis gali ir kūrėjų grupės, ir pavieniai menininkai: dirbtuvės nemokamos ir atviros visiems.

Kūrybinės Aukštamiesčio dirbtuvės – atvirų kūrybinių dirbtuvių projektas postindustrinėje buvusios „Elfos“ gamyklos teritorijoje Aukštutiniame Naujamiestyje, Vilniuje. Projektas jungia technologijas, šiuolaikinį meną, urbanistiką ir antrinių žaliavų ar atliekų panaudojimą, perdirbimą bei prikėlimą naujam gyvenimui, taip ne tik edukuodamas visuomenę rūšiuoti, bet ir skatindamas kūrybiškai pažvelgti į visa tai, kas galbūt jau seniai turėjo atsidurti konteineryje ar sąvartyne.

Kūrybinės Aukštamiesčio dirbtuvės – erdvė savo kūryba formuoti originalią aplinką ir darbui, ir gyvenimui. Pagrindinis projekto tikslas – kūrybinių paieškų ir idėjų skatinimas suteikiant erdvę laisvai kurti ir sąveikauti su šalia kuriančiais žmonėmis, keistis idėjomis, inovatyviais bei netikėtais sprendimais, savo veikloje panaudojant antrines žaliavas, senus nereikalingus įrenginius ar nenaudojamą techniką – buitinę techniką, tekstilę, makulatūrą ir kt.

Projektu „Kūrybinės Aukštamiesčio dirbtuvės“ norima suteikti erdvės ir galimybių kuriantiems žmonėms įgyvendinti savo idėjas nejaučiant nei erdvės, nei laiko ar galimybių apribojimų bei aktualizuoti antrinių žaliavų panaudojimo galimybes, jų funkcionalumo universalumą: pavyzdžiui, skalbimo mašinos būgnas transformuojasi į grilinę, o seni metaliniai šaukštai virsta puikiais muzikos instrumentais.

Šiose dirbtuvėse susijungs šių dienų visuomenei aktualios sferos: inovacijos, kūrybiškumas ir aplinkosauga (darbas su antrinėmis žaliavomis). Projekto veiklų rezultatai bus eksponuojami atviroje šiuolaikinio meno galerijoje „Open gallery“, bei dizaino mugėje „Uptown market“, kurioje skatinami pardavimai, žinomumo didinimas bei prisidedama prie verslumo augimo.

Projekto rezultatų pristatymas bus organizuojamas Kalėdiniu laikotarpiu specialiame renginyje.

Projektą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Registracija

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video