Top Baneris

Mėnesį truksiantys renginiai – proga pamilti architektūrą!

2019 vasario 15 d.
beloved architecture
Pasidalykite straipsniu

Vasario 21-ąją startuoja ir visą mėnesį, iki pat kovo 22 dienos, vyks „Architektūros pokalbių fondo“ organizuojamas penkių nemokamų paskaitų bei filmų ciklas BELOVED ARCHITECTURE („Mylima architektūra“). Renginiai vyks MO muziejuje.

24-ojo architektūros pokalbių ciklo kuratoriai Rolandas Palekas bei Gilma Teodora Gylytė kvies kalbėtis apie meilę architektūrai ir architektūros siekį tapti mylima. Tokia architektūra visada kuria teigiamus pokyčius ir provokuoja šalia esančią aplinką keistis.

Šio ciklo metu paskaitas skaitys ir diskutuoti kvies pasaulinio garso menininkai ir architektai, tokie kaip režisierius Ila Bêka („The New York Times“ pristato „Bêka&Lemoine“ kaip kultines architektūros pasaulio asmenybes, o „MoMA“ visus jų darbus įtraukė į savo nuolatinę kolekciją).

Taip pat pasaulyje žinomas ir itin daug dėmesio bibliotekoms, kaip esminiams miesto traukos taškams, skiriantis šveicarų architektas Maxas Dudleris.

Audrius Ambrasas.

Audrius Ambrasas.

Vienas įtakingiausių šiandienos Lietuvos architektų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Audrius Ambrasas. Perversmą urbanistiniame planavime ir miesto suvokime padariusio Nyderlanduose įsikūrusio biuro „WEST 8“ partneris Martinas Biewenga.

Ciklą reziumuos literatūros tyrinėtojos Viktorijos Daujotytės-Pakerienės, eseisto Ernesto Parulskio ir avangardinio repo atlikėjo Žygimanto Kudirkos-Mesijaus asmeninės refleksijos meilės architekūrai tema.

Taip pat ciklo metu bus rodomi kultiniai „Bêka&Lemoine“ kino filmai. Filmai visuomet rodomi reikšmingiausiuose moderniosios architektūros pastatuose, atskleidžiant kasdienybės ir netobulumo grožį, glaudų ryšį tarp dizaino ir žmogaus, gyvenimo architektūriniuose šedevruose ypatumus.

Rolandas Palekas ir Gilma Teodora Gylytė.

Rolandas Palekas ir Gilma Teodora Gylytė.

Šio paskaitų ciklo kuratoriai – vienas gerbiamiausių šiandienos Lietuvos architektų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas, ir naujos kartos architektūros biuro DO ARCHITECTS įkūrėja Gilma Teodora Gylytė, abu prisidedantys prie žinios apie kokybišką architektūrą platinimo.

„Architektūros pokalbių fondas“ yra unikali bendruomenės suburta edukacinė architektūros platforma jau 10 metų aktyviai veikianti Lietuvoje. „Architektūros fondo“ siekis yra skleisti kokybiškas idėjas apie architektūrą. Kiekvienais metais „Architektūros fondas“ organizuoja du paskaitų ciklus, kuriuos sudaro penkios įkvepiančios paskaitos. Šių ciklų metu paskaitas skaitė Jan Gehl, Aaron Betsky, Ole Bouman, Reinier De Graaf ir kiti svarbūs architektai.

Paskaitos vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius). Įkurtas Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, MO muziejus yra tarsi „muziejus be sienų“ dėl daugybės jame vykstančių visuomenei atvirų kultūrinių renginių.

Pokalbiai vyks anglų arba lietuvių kalbomis. Įėjimas nemokamas.

Renginiai:

Vasario 21 d. (ketvirtadienis)
18:00 Filmas Koolhaas Houselife (MO kino salė)
20:00 Paskaita Ila Bêka (IT): Emotion Of Space

Vasario 28 d. (ketvirtadienis)
18:00 Filmas Moriyama-San (MO kino salė)
20:00 Paskaita Audrius Ambrasas (LT): Tarp Girnų

Kovo 7 d. (ketvirtadienis)
18:00 Filmas A Journey Around The Moon (MO kino salė)
20:00 Paskaita Martin Biewenga (NL): Gezellig

Kovo 14 d. (ketvirtadienis)
17:30 Filmas 24 Heures Sur Place (kino teatras Pasaka)
20:00 Paskaita Max Dudler (CH): Narrating Spaces

Kovo 22 d. (penktadienis)
18:00 Filmas Barbicania (MO kino salė)
20:00 Refleksijos V. Daujotytė, E. Parulskis, Ž. Kudirka – Mesijas (LT): Mylima Architektūra

Visos paskaitos vyks MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius). Visos paskaitos nemokamos. Pokalbiai vyks anglų arba lietuvių kalbomis.
Kino filmų bilietus internetu platina „Pasakos“ kino teatras.

Pokalbius remia:
Lietuvos kultūros taryba, Institut Français de Lituanie, „Exterus“ – ištikimi sienoms, „COS – Calenberg office solutions“, „Think Light“, „Wienerberger“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video