Top Baneris

Marijampolės dramos teatro atnaujinimo darbai įsibėgėjo

2023 liepos 13 d.
Marijampoles dramos teatras 1
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Dar pernai metais Marijampolės savivaldybė inicijavo Marijampolės dramos teatro atnaujinimo projektą. Teatras šiame pastate veikia jau nuo 1942 metų, todėl tiek pastato vidus, tiek išorė yra nusidėvėjusios, sienos pažeistos pelėsių, šildymo sistema pasenusi, o per neapšiltintą stogą išgaruoja šiluma. Užsitikrinus reikalingas atnaujinimui lėšas, nieko nelaukiant buvo pradėti remonto darbai, laikinai perkeliant Dramos teatro veiklą į Marijampolės kultūros centrą, rašoma savivaldybės pranešime.

Marijampolės savivaldybės vicemerai Artūras Visockis ir Valdas Tumelis vyko apžiūrėti patalpų ir vykdomų remonto darbų progreso bei aptarti iškilusių klausimų.

Pastato viduje šiuo metu jau pakeista visa elektros instaliacija, vandentiekio, šildymo sistemos tinklai, sumontuoti nauji ventiliacijos sistemos įrenginiai, kurie sumažins pastato komunalines sąnaudas. Pradėtas keisti pastato stogas bei stiprinama stogo konstrukcija, kuri dėl ilgalaikio eksploatavimo jau buvo pradėjusi leisti vandenį. Apšiltinti ir izoliuoti pastato pamatai, demontuotos patalpų durys, taip pat įrengta keltuvo šachta, pritaikyta neįgaliųjų keltuvui. Vyksta grindų konstrukcijos įrengimo darbai, klijuojamos keraminės plytelės, atskirose patalpose jau vykdomi apdailos-glaistymo darbai.

Ateityje bus atnaujintas fasadas, kuris pagerins reprezentacinį teatro vaizdą, tiek pastato vidus, tiek išorė bus pritaikyti neįgaliesiems teatro lankytojams, įrengiant pandusą ir keltuvą. Taip pat bus vykdomas pilnas remontas mažosios salės rūsyje, kuris nuo drėgmės ir pelėsio nukentėjo daugiausia.

„Labai smagu matyti vykstantį progresą, ypač po to, kai aplankėme dramos teatrą paskutinį kartą. Atlikta labai daug rekonstrukcijos darbų patalpose ir jau dabar yra matomas skirtumas, bet ateityje nusimato dar daug darbų. Tikimės, jog visi šie sprendimai pagerins teatro lankytojų ir darbuotojų patirtis, o mes, kiek galėdami, stengsimės pagreitinti atnaujinimo procesą, kad dramos teatro veiklos kuo greičiau galėtų sugrįžti į savo namus“, – sakė vicemeras A. Visockis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video