Top Baneris

Marijampolėje planuojamas kolumbariumas

2023 rugsėjo 12 d.
resize 1472x924 viz 02 spaudai amzinybes miskas
„2ADD architektai“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Urninis laidojimas dar pakankamai nauja tradicija Lietuvoje, o pats pirmasis kolumbariumas atidarytas tik 2007 metais. Marijampolės savivaldybė paskelbė geriausios architektūrinės kolumbariumo idėjos konkursą. Konkurse dalyvavo penkios įmonės, kurios teikė savo idėjas, o sudaryta speciali ekspertų komisija atrinko laimėtoją, skelbia savivaldybė.

„Spręsime, ar patys imsimės kolumbariumo statybų, ar patikėsime kolumbariumo statymą ir operavimą  privačiam sektoriui.  Kitas žingsnis – projektavimo darbai, ir tikimės, kad neilgai trukus kolumbariumas atsiras naujosiose kapinėse“, – kalba Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Geriausia pripažinta MB „2ADD architektai“ pateikta idėja „Amžinybės miškas“. Ši architektūrinė idėja yra įkvėpta pilkapių – būtent taip senovės tautos laidodavo mirusiuosius. Pilkapiai puikiai dera su gamta ir simbolizuoja šventumą, tvirtumą ir amžinybę bei tartum atskiria erdvę tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio, o pilkapių kauburiai simbolizuoja sustojusį laiką.

Kolumbariumas būtų sudarytas iš 10 pilkapio formos elementų, iš kurių vienas būtų kiek didesnis. Iš viso statiniuose numatytos 532 laidojimo vietos. Pilkapiai išsidėstytų išilgai suformuojant centrinį taką kaip pagrindinę alėją. Tai atviri, pusiau požeminiai statiniai su nišomis urnoms. Planuose – įrengti aikštelę privažiuoti, skverą su augalija ir suoleliais bei apšvietimą, kuris apšviestų pagrindinį taką ir medžius taip sukuriant kuo daugiau jaukumo.

Su visomis architektūrinės idėjomis galima susipažinti atvykus į Marijampolės savivaldybės administraciją – pirmame aukšte esančiame priesalyje iki spalio mėn. pradžios bus eksponuojami visi sprendiniai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video