Top Baneris

„Marijampolė – Londonas – Niujorkas: idėjų migracija“

2014 birželio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Marijampolės architektų bendrija ir „Arvi“ įmonių grupė birželio 26 – liepos 1 dienomis rengia simpoziumą „Marijampolė – Londonas – Niujorkas: idėjų migracija“. Simpoziumo kuratorius dailininkas Ray Bartkus teigia, kad Marijampolė yra kūrybingas, ambicingas ir savo ateitį kuriantis miestas.

Renginio metu Niujorko ir Londono architektai ir dailininkai surengs savo kūrybos vakarus, nutapys keletą paveikslų ant Marijampolės namų sienų. Planuojama, kad dailininkams talkins jaunieji miesto menininkai.

Garsus Niujorko avangardo muzikos kūrėjas Fast Forward surengs performansą, kuriame sujungs virtuvės ir džiazo muzikos atmosferą. Renginyje gros, dainuos ir dirbs virėjais Lietuvos garsenybės – dainininkai, politikai, TV laidų vedėjai.

Architektūros pleneras „Aikštė žmonėms“ pateiks J. Basanavičiaus aikštės sutvarkymo idėjų. Bus surengta plenero metu sukurtų darbų paroda.

Simpoziumo metu veiks architektūros paroda „Paralelės. Lietuvos architektūra: trys laikmečiai, trys veidai“.

Renginio programa

Birželio 26 d. – liepos 1 d.

Dailininkai Ray Bartkus (Niujorkas), Philip Grisewood (Londonas), Sean Higgins (Klivlendas) ir Nicholas Rezabek (Niujorkas) kurs paveikslus ant Marijampolės namų sienų.

Birželio 27 d.

19.00 val. Vakaras su JAV dailininkų grupe „The Bubble Process“ – Sean Higgins (Klivlendas) ir Nicholas Rezabek (Niujorkas). Atvirai apie kūrybą, gyvenimo filosofiją ir sėkmės istoriją (viešbutyje „Mercure“, Marijampolėje).

Birželio 28 d.

09.00 val. Architektų plenero „Aikštė žmonėms“ pradžia (viešbutyje „Mercure“, Marijampolėje).

19.00 val. Vakaras su dizaineriu iš Niujorko Kacper Dolatowski (viešbutyje „Mercure“, Marijampolėje).

Birželio 30 d.

17.00 – 18.30 val. Madų namų vadybininkės Ina Bartkus (Niujorkas) paskaita apie miesto įvaizdžio strategiją „Žiūrėk į Mane!“ (viešbutyje „Mercure“, Marijampolėje).

19.00 – 21.00 val. Vakaras su Londono miesto planavimo specialistu ir architektu Paul Campbell. Miestas – žmogui, žmogus – miestui (viešbutyje „Mercure“, Marijampolėje).

Liepos 1 d.

12.00 val. Sienų tapybos pristatymas (pradžia J. Basanavičiaus aikštėje).

13.00 val. Parodos „Paralelės. Lietuvos architektūra: trys laikmečiai, trys veidai“ atidarymas. (Marijampolės kultūros centras, M. B. Stankūnienės galerija (Vilkaviškio g. 2/3, Marijampolėje).

14.00 – 17.00 val. Tarptautinis architektų ir urbanistikos specialistų simpoziumas „Miestas žmonėms“. Architektų plenero paroda ir jos dalyvių apdovanojimas. Dalyvauja Marijampolės, Kauno ir Vilniaus architektai bei svečiai iš Niujorko ir Londono (viešbutyje „Mercure“, Marijampolėje).

19.00 val. Simpoziumo pabaigtuvės ir Fast Forward (Niujorkas) performansas „Feeding Frenzy“ (įėjimas su bilietais) (cukraus fabriko istorinėse patalpose, Marijampolėje).

Nuotrauka ir informacija iš www.malonny.lt


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video