Top Baneris

Marco Vermeulenas: pavojaus grožis

2013 spalio 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinis Kauno architektūros festivalis – KAFe 2013 ir Architektūros [pokalbių] fondas spalio 16 dieną, trečiadienį, kviečia į paskutinį ciklo „Miestas ir vanduo“ pokalbį kartu su urbanistu, architektu Marco Vermeulenu. Olandų kilmės vakaro pašnekovas dalinsis miestų urbanistiniais scenarijais, kuriuose vanduo atlieka svarbų gamtinio elemento vaidmenį.

Marco Vermeulenas – architektas, savo kūriniuose derinantis tvarios architektūros principus ir estetinę kokybę. Nuo 2009 metų jis vadovauja Roterdame įsikūrusiam Studio Marco Vermeulen biurui. Uždari energijos ciklai, vandens ir žaliavų panaudojimas sudaro svarbią dalį šios studijos architektūros ir urbanistikos projektuose. Klimato kaitos keliamos problemos ir statiniai prie vandens telkinių – tai nuolatos architekto sprendžiami uždaviniai. M. Vermeulenas mokėsi Eindhoveno technologijos universitete,  vėliau buvo kviestiniu dėstytoju Delfto ir Eindhoveno technologijos universitetuose, Roterdamo architektūros akademijoje.

Gyvenimą olandų delta-metropolyje nuolatos lydi vandens grėsmė, ir keičiantis klimatui, ji tik didėja. Vandens pavojumi grasina ir jūra, ir upės, ir dangus, ir žemė. Jūros lygio pakilimas kartu su gausiais lietumis akimirksniu sukeltų upių potvynius – o juk jau dabar miestų nuotekų sistemos ima vis sunkiau susidoroti su dideliu kritulių kiekiu. Kita vertus, šios grėsmės olandų miestus veikia pozityviai – kelia iššūkius ir atveria naujas galimybes architektams. Ateities miestų planavimo sprendimai turės ne vien tik susidoroti su vandens keliamomis problemomis, bet ir kurti patrauklią aplinką gyventi.

Pokalbis vyks anglų kalba, Kauno „Žalgirio“ arenos GALA amfiteatre, pokalbių pradžia 19 val., renginiai nemokami. Pokalbiai filmuojami, video įrašai talpinami www.archfondas.lt

Daugiau apie KAFe: www.kafe2013.lt, www.sa.lt.

Renginio rėmėjai: SANISTAL, YIT Kausta.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video