Top Baneris

Makaronų tiltų statytojai kviečiami registruoti komandas

2016 kovo 17 d.
Pasidalykite straipsniu

VGTU Statybos fakulteto renginys „Makaronų tiltai“ ir vėl sugrįžta! Šįmet jau penktąjį kartą studentai ir moksleiviai kviečiami išbandyti jėgas tvirčiausio makaronų tilto statybose.

Organizatoriai kviečia suburti 4 asmenų komandą, kuri, naudodama makaronus, klijus ir fantaziją, sukurtų tiltą, galintį atlaikyti kuo didesnę apkrovą. Praėjusių metų geriausias rezultatas bei Lietuvos rekordas – 251 kilogramas.

Organizatoriai primena, kad pastatytas tiltas turi būti ilgesnis nei 1 metras, bet neviršyti 1,3 metro, jo plotis turėtų siekti ne daugiau nei 13 centimetrų, o aukštis – iki 65 centimetrų. Tilto svoris neturi viršyti 1 kilogramo.

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet renginyje kviečiami dalyvauti moksleiviai, studentai bei inžinieriai iš visos Lietuvos.

Moksleiviai visų pirma turės įveikti atrankinius etapus, o šių etapų nugalėtojai balandžio 6 dieną VGTU centriniuose rūmuose, 03 auditorijoje, kovos dėl geriausios moksleivių komandos vardo bei bilieto į Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2016“ finalinį etapą.

makaronu_tiltai_2016Trys geriausiai pasirodžiusios moksleivių komandos pateks į čempionato finalą, kur varžysis su studentų ir inžinierių komandomis. Kad būtų lengviau kovoti su patyrusiais profesionalais, moksleivius konsultuos VGTU Statybos fakulteto Tiltų ir specialiųjų statinių katedros atstovai.

Idėja statyti tiltus iš makaronų gimė dar 1983 metais Okanagano kolegijoje Kanadoje ir greitai paplito po visą pasaulį. Čempionato pasaulio rekordas priklauso Vengrijos statybos inžinerijos studentų komandai – kilogramo nesveriantis tiltas 2013 metais atlaikė 570,3 kilogramų apkrovą.

Svarbiausios datos dalyviams:

• 2016 balandžio 6 d. – dalyvių registracijos pabaiga.

• 2016 balandžio 25 d., 13.45 val., VGTU centriniai rūmai, prie 03 auditorijos – tiltų kvalifikacinė apžiūra.

• 2016 balandžio 27 d., 16 val., VGTU centriniai rūmai, 03 auditorija – Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2016“ finalinis etapas.

Registracija vyksta čia.

Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2016“ taisyklės.

Visos karščiausios, su čempionatu susijusios naujienos – socialiniame tinklapyje „Facebook“.

Makaronų tiltai 2016MAKARONŲ TILTAI GRĮŽTA! Registruok savo komandą Lietuvos čempionate „Makaronų tiltai 2016“ ir aplenk praeitų metų čempioną, kuris atlaikė net 251 kg apkrovą.

Posted by Lietuvos čempionatas „Makaronų tiltai“ on 2016 m. vasario 29 d.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video