Top Baneris

Lukiškių aikštė: keblūs klausimai atidėti šviesesnei ateičiai

2016 vasario 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybė, morališkai remiama Aplinkos ministerijos, nusprendė nebesiekti debesų – Lukiškių aikštė bus ne rekonstruota, kaip planuota rengiant architektūrinius konkursus, o tik sutvarkyta, kad taptų patrauklesnė miestiečiams. Savivaldybę spaudžia laikas – liko vos keleri metai iki valstybės šimtmečio, o aikštės sutvarkymas įtrauktas į jubiliejaus minėjimo planus.

Sostinės meras Remigijus Šimašius žada, kad jau po metų aikštė taps demokratiška miesto erdve. „Prieš šimtą metų aikštėje vykdavo mugės ir cirkai, joje virė gyvenimas, todėl stengsimės aikštę pirmiausia pritaikyti kasdieniams vilniečių poreikiams“, – sakė R. Šimašius.

Pertvarkius aikštę pagal savivaldybės kartu su Aplinkos ministerija parengtas sąlygas, ji taps kur kas funkcionalesnė: bus išplėsta žalioji parko dalis, sumažinta centrinė aikštės dalis, tačiau ji bus išgrįsta nauja kieta danga. Po šių pertvarkų, tiki sostinės administracija, Lukiškių aikštė taps ir reprezentatyvi, ir jauki miestiečių susibūrimų vieta, kurioje bus pakankamai žaliųjų zonų pabūti su artimaisiais, pasidžiaugti miestu ir susitikti per įsimintinas ir iškilmingas Lietuvos šventes.

VizualizacijaAikštėje bus įrengti nauji šviestuvai, suoliukai bei šiukšlių dėžės, vaizdo stebėjimo kameros, numatyta vieta požeminiams šiukšlių konteineriams, dviračių takui su ženklinimu, kuris bus integruotas į Vilniaus dviračių transporto infrastruktūrą.

Konkursą Lukiškių aikštei tvarkyti laimėjo trys įmonės – „Infes“, „Ekstra statyba“ ir „Pamario restauratorius“.

Pasirašius sutartį, konkursą laimėjusios bendrovės turės parengti techninį projektą, prižiūrėti ir atlikti aikštės sutvarkymo darbus. Į konkurso sąlygas buvo įrašyta, kad joje turės būti įrengtas 5 tūkst. kvadratinių metrų kietos dangos plotas, taip pat apibrėžti kietų dangų, medžių tvarkymo ir kiti parametrai. Projektavimo ir statybos darbus prižiūrės sukurta specialistų komisija. Aikštėje bus numatyta vieta paminklui, tačiau Lukiškių aikštė galės visiškai funkcionuoti ir be paminklo. Už paminklo Lukiškių aikštėje pastatymą atsakinga Kultūros ministerija.

Taip pat skaitykite:


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video