Top Baneris

Lietuvos rinkoje – nauja ir unikali statybinė medžiaga

2019 gegužės 3 d.
Putstiklis, FOAMGLAS®
Pasidalykite straipsniu

Šiemet statybinių medžiagų rinkoje pasirodė naujovė putstiklio izoliacinės medžiagos FOAMGLAS®.

Putstiklis – tai unikali, pemzą primenanti izoliacinė medžiaga, gaminama iš perdirbto stiklo ir gamtinių žaliavų. FOAMGLAS® putstiklį gamina tarptautinė kompanija „Pittsburgh Corning Corporation“, o naujausia šios kompanijos gamykla 2008 metais buvo atidaryta Čekijoje, Klaštereco mieste.

„FOAMGLAS® putstiklis yra lengva ir tvirta izoliacinė medžiaga. Dėl visiškai hermetiškai sandarių putstiklio akučių, šis produktas yra nelaidus skysčiams, dujoms ir garams, – pasakoja „FOAMGLAS® Building Baltics“ atstovas Povilas Valutkevičius. – FOAMGLAS® pasižymi unikaliomis savybėmis, kurių neturi daugelis kitų izoliacinių medžiagų“.

Be to, kad tai visiškai vandeniui ir garams nelaidi medžiaga, putstiklis išlaiko dideles gniuždymo apkrovas, yra nedegus, atsparus rūgštims ir cheminėms medžiagoms. Tai ekologiška medžiaga, nes net 60 proc. jos sudaro perdirbtas stiklas, o sudėtyje nėra nei antipirenų, nei aerozolinių dujų.

FOAMGLAS® izoliacija gali prisidėti prie konkretaus projekto, statomo objekto aukštesnio tarptautinės žaliosios statybos sertifikavimo sistemos LEED įvertinimo, nes FOAMGLAS® gaminama iš antrinių ir tvarių pirminių žaliavų. Nors LEED® balai nėra skiriami už vieno konkretaus gaminio ar medžiagos panaudojimą, tačiau FOAMGLAS® izoliaciją galima sėkmingai panaudoti bendroje strategijoje, kuria siekiama pelnyti balų keliose kategorijose.

Gamyba ir pritaikymas

Putstiklis gaminamas sulydant smulkiai sumaltą stiklą su putokšliais, vėliau kaitinamas krosnyse ypatingai aukštoje temperatūroje bei paverčiamas putstiklio gaminiais. Putstiklis buvo pradėtas gaminti JAV ir Rusijoje maždaug tuo pačiu metu, praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje. Pokario metais JAV įkurta korporacija „Pittsburgh Corning“ pradėjo pirmąją pasaulyje putstiklio gamybą. Vėliau ši kompanija perdavė savo patirtį ir europiečiams.

„Pittsburgh Corning Corporation“ gamyklose šiuo metu yra gaminami įvairių tipų ir storių putstiklio gaminiai: plokštės, blokai, klijuotos plokštės.

Putstiklio plokščių ir blokų pritaikymas statybos pramonėje yra labai platus – nuo stogų, fasadų ar interjerų iki požeminių konstrukcijų.

FOAMGLAS® izoliacija pasižymi išskirtiniu atsparumu gniuždymui ir yra labai atspari kraštiniam slėgiui, todėl ji ideliai tinka, pavyzdžiui, stogams, ant kurių vyksta intensyvus judėjimas, terasoms ir automobilių statymo zonoms, ten kur dėl nuolatinės apkrovos ir naudojimo patiriami dideli krūviai. Kartu putstiklio izoliacija atlieka ir hidroizoliacijos, kuri nesideformuoja nuo statinės ir dinaminės apkrovos, funkciją.

Taip pat tai nepamainoma medžiaga ir požeminėms sienoms, kur turi būti užtikrintos geriausios ilgalaikės eksploatacinės savybės bei didelis atsparumas sudėtingomis sąlygomis po žeme – atsparumas drėgmei, graužikams, pelėsiui, parazitams, korozijai, apkrovai ir požeminiam spaudimui.

Unikalios atsparumo drėgmei savybės yra nepakeičiamos ir didelės drėgmės pastatuose, baseinuose, pramonės įmonėse, kur padidintos drėgmės zonose yra patiriamas reikšmingas higroterminis poveikis. Tai, pavyzdžiui, popieriaus pramonės įmonės, odos apdirbimo, pieno perdirbimo ir kai kurios kitos industrinės sritys, pasižyminčios technologiniais procesais, kuriuose susiduriama su labai drėgnos aplinkos iššūkiais.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video