Top Baneris

Lietuvos bankų lūkesčiai dėl NT ir statybų sektorių prasilenkia

2017 gruodžio 18 d.
paskolų portfelis
Lietuvos banko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Gyventojams ir verslui šiemet sparčiai skolinimą didinę bankai apsukų neketina mažinti ir 2018 m. Bankų apklausos duomenimis, tikimasi, kad paskolų portfelis kitąmet didės net sparčiau nei šiemet. Vis dėlto bankai kiek nuosaikiau vertina nekilnojamojo turto (NT) ir statybų sektorių bei NT kainų augimo lūkesčius.

Trečdalis apklaustų bankų nurodo, kad bendras paskolų portfelis kitąmet didės iki 10 proc., dar trečdalis tikisi iki 15 proc. sieksiančio augimo, o vienas bankas prognozuoja didesnį nei 15 proc. prieaugį. Kiek daugiau bankų tikisi spartesnio verslo kreditavimo augimo, kurį pastaruoju metu vis labiau skatina didėjančios įmonių investicijos ir augantis apyvartinių lėšų poreikis.

Gyventojų skolinimasis vartojimo reikmėms taip pat turėtų pagyvėti, šiems drąsiau įsigyjant ilgalaikio vartojimo prekių, pavyzdžiui, automobilių ar atnaujinant būstą. Vartojimo paskolų portfelio augimo kitąmet tikėjosi šeši bankai iš dešimties. Tiesa, bankų lūkesčiai dėl būsto paskolų portfelio augimo yra nuosaikesni. Dauguma apklaustų bankų tikisi, kad kitąmet būsto paskolų portfelis nekis arba augs iki 5 proc.

Prie nuosaikesnio numatomo būsto kreditavimo augimo prisideda šiek tiek atsargesni nei anksčiau bankų lūkesčiai dėl NT ir statybų sektoriaus perspektyvų ir NT kainų. Penki bankai iš dešimties, vertindami bendras būsto kainų antrinėje rinkoje tendencijas, augimo nesitiki, trys bankai tikisi kainas augsiant iki 5 arba 10 proc., o kainų kritimą prognozuoja du bankai.

Apklausoje dalyvavo Lietuvoje veikiančių bankų paskolų teikimo padalinių vadovai.

Lietuvos banko inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video