Top Baneris

Lietuvius pažindins su išmaniaisiais miestais

2017 rugsėjo 26 d.
inovaciju savaite 2017 1
Pasidalykite straipsniu

Įkvepiančios paskaitos, pokalbiai apie išmaniuosius miestus, išmaniąsias kultūros ir sporto srities technologijas, robotikos užsiėmimai, apskritojo stalo diskusijos ir kiti inovacijų svarbą nagrinėjantys renginiai – spalio 9–13 d. vyksiančios „Inovacijų savaitės 2017“ dalis. Šiais metais net septyniuose šalies miestuose vyksiantis projektas suburs Lietuvos verslo, mokslo, viešojo sektoriaus atstovus ir jaunimą dalytis mintimis apie išmaniąją ateitį.

Renginiai bendruomenes kvies kurti modernius miestus, kuriuose patogu ir sveika gyventi, paprasta naudotis viešosiomis paslaugomis, o pasitelkiami tvarūs sprendimai tausoja aplinką.

„Šis visiems atvirų nemokamų renginių ciklas pakvies atidžiau pažvelgti į inovacijas, panagrinėti jų teikiamą naudą ir iš naujo atrasti, kaip jas galėtume pritaikyti savo reikmėms. Renginiuose bus aptariama, kuo inovacijos gali pasitarnauti miestams, pavyzdžiui, miesto inžinerijai, ar iš kokių gerųjų verslo ir miesto bendradarbiavimo pavyzdžių galėtume pasimokyti. Didelio susidomėjimo pernai sulaukusi „Inovacijų savaitė“ plečia savo geografiją ir su naujausiais išradimais ir idėjomis supažindins dar daugiau smalsių ir naujovėms atvirų žmonių“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Nemokami „Inovacijų savaitės 2017“ renginiai vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Marijampolėje.

Vienas svarbiausių savaitės akcentų – konferencija „Kuo pasižymi išmanusis miestas?“, kurioje pranešimus skaitys inovatorius, KTU Tarybos narys dr. Dalius Misiūnas, renginių organizavimo agentūros „Pirmoji kava“ kūrybos vadovas Jogaila Morkūnas, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė, MITA direktorius Kęstutis Šetkus, agentūrų „New!”, „SuperYou”, „Godspeed” įkūrėjas ir partneris Tomas Ramanauskas ir daugelis kitų.

„Šiandien daugeliui žmonių išmanieji miestai siejasi su ateitimi ar net moksline fantastika, tačiau nemažai jau dabar miestuose diegiamų sprendimų – elektromobilių stotelės ar energiją taupantis apšvietimas – yra būtent išmaniojo miesto elementai. Jau netrukus bet kuris modernus, aplinką tausojantis ir patogus gyventi miestas neišvengiamai bus ir išmanusis“, – sako pranešimą apie miestui naudingas inovatyvias idėjas skaitysiantis dr. D. Misiūnas.

„Inovacijų savaitės 2017“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su MITA. Daugiau informacijos ir renginių programą galite rasti puslapyje www.inovacijusavaite.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video