Top Baneris

Lietuviško kapitalo „Staticus“ pasirašė 47 mln. eurų vertės sutartį Islandijos ligoninės fasadui projektuoti ir įrengti

2022 spalio 3 d.
staticus
Pasidalykite straipsniu

Lietuviško kapitalo Europos fasadų rangos įmonių grupė „Staticus“ projektuos, gamins ir sumontuos naujosios Landspitali universitetinės ligoninės Reikjavike, Islandijoje, fasadą. Pastarojo plotas siekia 30 tūkst. kvadratinių metrų, tad statoma ligoninė bus didžiausias pastatas minėtoje Šiaurės valstybėje. Fasado projektavimo ir rangos projekto vertė siekia daugiau nei 47 mln. eurų – šiuo požiūriu tai didžiausias iki šiol vykdytas bendrovės „Staticus“ projektas.‘ž

Ilgo paslaugos pirkimo proceso metu „Staticus“ pademonstravo turinti visas žinias, patirtį ir galimybes vykdyti tokio dydžio ir sudėtingumo projektą, kurį įgyvendinant būtina atsižvelgti ir į ypatingas Islandijos oro bei seismines sąlygas. Projekto užsakovė ir statytoja yra ligoninė „Nýr Landspítali” (NLSH).

Statybos vykdomos bendradarbiaujant su ligoninę projektavusia daugiadiscpline komanda „Corpus 3“.Daugiau negu dvejus metus trukusiame tarptautiniame paslaugų pirkimo konkurse Lietuvos bendrovė pranoko bemaž 30 įmonių iš viso pasaulio. Projektavimo ir rangos darbų sutartį „Staticus“ ir NLSH pasirašė rugsėjo 29 d. Reikjavike.

„Iki pergalės konkurse teko įveikti ilgą kelią, rungiantis su stipriausiomis pasaulio projektavimo ir rangos bendrovėmis. Nepaprastai džiaugiamės, kad užsakovo lūkesčius ir ypač griežtus reikalavimus geriausiai atitiko būtent mūsų komandos patirtis, įgūdžiai bei žinios. Šie kriterijai konkurse buvo svarbiausi, nes darbų kaina tesudarė trečdalį galutinio vertinimo. Dabar laukia nepaprastai įdomus ir sudėtingas projektas: ligoninė bus statoma be generalinio rangovo, tad visoms projekto dalyvėms reikės glaudžiai bendradarbiauti ir drauge ieškoti geriausių sprendimų. Projektas ypatingas ne tik dėl savo masto, bet ir klimato, logistikos, rangos ypatybių – statant Islandijoje būtina įvertinti ekstremalias oro sąlygas, dažnus žemės drebėjimus ir ugnikalnių išsiveržimus, be to, kitus veiklos atokioje saloje keliamus logistikos iššūkius“, – komentuoja įmonių grupės „Staticus“ vadovė Aušra Vankevičiūtė.

Pasak jos, techniniai projekto reikalavimai yra itin aukšti. Pavyzdžiui, ligoninės fasadas turės išlaikyti ypač didelį, 4.5 kN/m² siekiantį vėjo slėgį. Su fasado konstrukcijomis bus atliekami įvairūs bandymai ir testai, įskaitant seisminio atsparumo bandymus.

Pagrindiniai ligoninės fasado konstrukcijos projektavimo ir gamybos darbai bus atliekami Lietuvoje. Fasado elementai į statybų vietą bus gabenami laivu, o montavimo darbai vykdomi 2023 m. rugsėjį – 2024 m. lapkritį. Landspitali ligoninės statybas ketinama baigti 2027 metais.

Dalyvaudama rangos darbų pirkimo procedūrose bendrovė „Staticus“ glaudžiai bendradarbiavo su tarptautine užsakovo ir projektavimo grupės „Corpus 3“ komanda. Bendrovę konsultavo Jungtinės Karalystės advokatų kontora „Bird & Bird” ir inžinerinių, projektavimo paslaugų bei konsultacijų įmonė „Buro Happold“. Bendrovei „Staticus“ teko ieškoti būdų laikytis statinio techninio reikalavimų, tuo pačiu išsaugant architektūrinę būsimosios ligonės viziją.

Įmonių grupės vadovė A. Vankevičiūtė pabrėžia, kad daugiau negu dešimtmečius veikianti „Staticus“ Europoje garsėja unikaliomis fasadų sistemomis, ir projektas Islandijoje – ne pirmas didelės ligoninės fasadas, kurį projektuoja ir įrengia bendrovės specialistai. „Staticus“ vykdė vieno iš Oslo universitetinės ligoninės padalinių, dviejų Stokholmo ligoninių fasadų rangos projektus. Šiuo metu „Staticus“ įrengia vienos didžiausių ligoninių Danijoje fasadą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video