Top Baneris

Lietuva taps pasaulinės parodos dalyve

2017 gruodžio 1 d.
„EXPO 2020“

Po sėkmingo pasirodymo šiųmetėje „EXPO“ parodoje Vyriausybė nutarė, kad Lietuva dalyvaus ir po trejų metų vyksiančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“. Organizuoti mūsų šalies pristatymą pasauliniame renginyje patikėta trims – Aplinkos, Susisiekimo ir Ūkio – ministerijomis.

„EXPO 2020“ vyks viename iš pasaulio finansų, logistikos ir naujausių technologijų centrų – Jungtinių Arabų Emyratų Dubajaus mieste. Paroda truks pusmetį – nuo 2020 m. spalio 20 d. iki 2021 m. balandžio 20 d. Pagrindinė parodos tema – „Sujunkime protus, kurkime ateitį“. Tikimasi, kad renginį aplankys apie 25 mln. žmonių.

Pirmą kartą visos pasaulinėje „EXPO“ parodoje dalyvausiančios valstybės Dubajuje turės atskirus paviljonus. Joms 2018 m. pavasarį bus išdalyti žemės sklypai, o iki 2019 m. spalio mėnesio juose turi būti pastatyti paviljonai. Lietuva neatlygintinai gaus 12–15 arų sklypą, o paviljono statyba, įrengimas ir dalyvavimas parodoje kainuos apie 6,5 mln. eurų.

Vyriausybei pritarus, jog Lietuva bus „EXPO 2020“ dalyvė, Aplinkos ministerija jau galės pasirašyti dalyvavimo sutartį, perimti paviljono statybai skirtą sklypą, organizuoti architektūrinio projekto konkursą, rengti ir derinti statyboms pradėti reikalingą techninę dokumentaciją.

Lietuva dalyvavo keliolikoje pasaulinių „EXPO“ parodų, o ne vieną milijoną kainuojantis dalyvavimas jose, anot Aplinkos ministerijos specialist, visada pasiteisindavo.

Jungtiniai Arabų Emyratai, prieš ketverius metus iškovoję teisę rengti parodą „EXPO 2020“, praėjusių metų pradžioje išsiuntė oficialius pakvietimus visų pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvos, Vyriausybėms. Pirmoji į šį kvietimą atsiliepusi ir oficialiai patvirtinusi, kad dalyvaus, buvo Šveicarija, o šiuo metu savo dalyvavimą yra patvirtinusios daugiau kaip 150 pasaulio valstybių.

AM inf.

Komentarai