Top Baneris

Lietuva prisijungė prie įkuriamos Europos medienos politikos platformos

2023 spalio 4 d.
medine statyba
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuva kartu su dar 18 šalių prisijungė prie įkuriamos Europos medienos politikos platformos „WoodPop“, kuri skatina plėtoti tvarią ir klimatui atsparią statybą naudojant medieną ir kitas organines medžiagas. 2023 m. spalio 3–4 d. Helsinkyje aplinkos viceministrė dr. Daiva Matusevičė dalyvavo susitikime su prie šios iniciatyvos prisijungusių šalių aukšto lygio vadovais.

Susitikimo dalyviai patvirtino veiklos gaires ir aptarė veiksmų planą platformos tikslams įgyvendinti. Jis apima su mediena susijusios politikos formavimą ir įgyvendinimą visoje Europoje, įskaitant harmonizuotų reglamentų kūrimą ir medienos produktų standartizavimą, platesnį medienos panaudojimą statyboje ir renovacijoje, dėmesį sutelkiant į gamykloje pagamintus skydus ir konstrukcijas.

Taip pat dėmesys sutelkiamas į inovacijas ir mokslinius tyrimus, susijusius su naujų organinių statybos produktų kūrimu, integruojant Europos ir nacionalinius išteklius. Kitos svarbios veiklos sritys – medienos produktų populiarinimas, visuomenės sąmoningumo šioje srityje didinimas, informavimas. Susitikimo dalyviai apžiūrėjo ir statomus visuomeninės paskirties pastatus Suomijoje, jų konstrukcijas.

Kaip medis integruojamas į šiuolaikinę architektūrą, skaitykite specialioje SA.lt rubrikoje Medinė statyba.

Tai sutampa su šiuo metu Lietuvos statybos sektoriuje vykstančia transformacija – perėjimu į naują etapą, kuriame grįžtama prie medinės statybos – tiek naujų pastatų, tiek modernizuojamų. Viceministrė primena, kad Vyriausybė visai neseniai priėmė nutarimą, kuris įpareigoja statant visuomeninės paskirties pastatus panaudoti 50 proc. medienos ir kitų organinių medžiagų.

Prieš kelias savaites pakeisti Gaisrinės saugos reikalavimai atvėrė ir galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus, medines konstrukcijas.

„WoodPop“ platformą, kuri vienija vyriausybių atstovus, mokslininkus, verslo ekspertus, įvairias nacionalines organizacijas 2022 m. pabaigoje inicijavo Austrija ir Suomija. Šiuo metu prie platformos jau yra prisijungusios Čekija, Estija, Italija, Prancūzija, Vokietija, Vengrija, Airija, Latvija, Lietuva, Olandija, Norvegija, Slovakija, Slovėnija, Švedija, Šveicarija, Turkija, kaip stebėtojos – Liuksemburgas ir Britų Kolumbija (Kanada).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video