Top Baneris

LAT: Vilnius turės vėl spręsti dėl Lazdynų baseino statytojų įtraukimo į „juodąjį sąrašą“

2023 balandžio 7 d.
Lazdynu baseino statytojai
L. Balandžio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Vilniaus miesto valdžia turės iš naujo spręsti dėl buvusių Vilniaus Lazdynų baseino statybos rangovių įtraukimo į nepatikimų tiekėjų sąrašą, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį pripažino neteisėtu savivaldybės sprendimą įtraukti bendroves „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Axis Power“ į šį sąrašą ir įpareigojo savivaldybę iš naujo spręsti šį klausimą.

„Nacionalinis teisinis reguliavimas, įtvirtinantis automatinį tiekėją sudarančių ūkio subjektų grupės narių (šiuo atveju – jungtinės veiklos partnerių) įtraukimą į nepatikimų tiekėjų sąrašą, neatitinka ES teisinio reguliavimo. (…) Nacionalinis teismas negali taikyti nacionalinės teisės nuostatos, prieštaraujančios Sąjungos teisės nuostatai“, – pranešė LAT.

Savivaldybė, spręsdama dėl įmonių įrašymo į nepatikimų tiekėjų sąrašą, nevertino kiekvienos jų individualiai, todėl LAT įpareigojo šį klausimą spręsti iš naujo.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) šiemet sausį nusprendė, kad Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos (ES) viešųjų pirkimų direktyvai.

Vilniaus vadžia 2020-ųjų pradžioje nutraukė 21,8 mln. eurų vertės sutartį su likviduojama „Active construction management“ (buvusia „Irdaiva“) ir jos partnerėmis – „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“ ir „Axis Power“, nes rangovės atsisakė tęsti darbus. Taip pat nurodė, kad įmonėms nevykdant sutarties ir nepašalinus esminių pažeidimų, imsis veiksmų dėl jų įtraukimo į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Įmonės įrodinėjo, kad savivaldybės sprendimas vienašališkai nutraukti sutartį – neteisėtas ir teigė, kad ji turi būti laikoma pasibaigusia dėl pačios savivaldybės kaltės. Taip pat jos ginčijo sprendimą įtraukti į nepatikimų tiekėjų sąrašą, teigdamos, jog iki sutarties nutraukimo visus darbus atliko tik pagrindinė partnerė.

LAT 2021 metų lapkritį paskelbė, kad Vilniaus valdžia teisėtai nutraukė Lazdynų baseino statybų sutartį, tačiau dėl įmonių įtraukimo į nepatikimų tiekėjų sąrašą kreiptasi į ESTT.

Lazdynų baseino statybos oficialiai užbaigtos šiemet sausio pabaigoje. Baseiną baigė statyti Panevėžio statybos trestas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video