Top Baneris

LAR skolingi nariai neteks narystės ir atestatų

2017 gruodžio 19 d.
atestuotas architektas
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų rūmų (LAR) taryba pranešė išnagrinėjusi klausimą dėl LAR narių įsiskolinimų ir, vadovaudamasi Statuto 20 punktu, priėmė sprendimą pašalinti narius, nesumokėjusius nario mokesčio už dvejus ir daugiau metų, panaikinant jų kvalifikacijos atestatų galiojimą.

Iš viso buvo nagrinėjami 48 narių įsiskolinimo atvejai. Sprendimą dėl įsikolinusių narių atestatų galiojimo panaikinimo priims Architektų profesinio atestavimo komisija, kurios posėdis vyks sausio mėnesį. Apie priimamus sprendimus nariai informuojami asmeniškai.

Pagal LAR įstatymą ir statutą, nario mokesčio mokėjimas yra kiekvieno nario (kiekvieno atestuoto architekto) pareiga. Nesumokėjus mokesčio už dvejus metus, Taryba turi priimti sprendimą išbraukti narį iš LAR narių sąrašo, panaikinant jo atestato galiojimą.

Primename, jog šių metų sausio 1-ąją įsigaliojo LAR įstatymo pakeitimas, pagal kurį, nuo šios datos, visi atestuoti architektai tapo LAR nariais, t. y. buvo įkurta pilnavertė atestuotų architektų profesinė savivalda.

Nario mokestis, kurio dydis nustatomas narių susirinkime, laukoma viena iš esminių profesinės savivaldos veikimo prielaidų. 2017 m. balandžio 21 d. Rūmų nariai priėmė visiems nariams taikomą sprendimą – nustatė 144 eurų dydžio metinį mokestį, kurį sudaro 120 eurų bazinė dalis ir 24 eurų tikslinė nario mokesčio dalis, skirta visų LAR narių draudimui (plačiau apie draudimą skaitykite čia).

Plačiau apie nario mokesčio mokėjimo tvarką skaitykite čia.

LAR inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video