Top Baneris

Kvietimas registruotis į „Zavišines“

2018 rugpjūčio 24 d.
rekreacinę architektūrą
Pasidalykite straipsniu

Šių metų rugsėjo 7–8 dienomis į Nidą rinksis architektai ir bendraminčiai, kur vyks tradicinėmis tapusios „Zavišinės“. Renginio programoje – simpoziumas „Kintančios perspektyvos“.

Kintančios perspektyvos – ryšys tarp žmogaus ir jo aplinkos. Kaip identifikuojame aplinką, kaip su ja kalbamės, kaip kinta mūsų suvokimas į supančius erdvinius elementus. Kolektyvinis ar individualus santykis ir nustatytos taisyklės fizinę aplinką paverčia derybų objektu, įtraukiančiu skirtingas interesų grupes, tačiau nuolat kintančiu priklausomai nuo esamo socialinio, kultūrinio ir politinio fono. Simpoziumo pranešėjai sieks atkreipti dėmesį ir diskutuoti apie erdvės tyrinėjimus, pasitelkiant skirtingas metodikas.

Renginyje bus pristatomi „Geriausias 2017 metų rekreacinės architektūros kūrinys“ konkurso nominantai ir apdovanojamas laureatas. Tai – vienintelis rekreacinę architektūrą Lietuvoje propaguojantis konkursas, kuriame siekiama išrinkti realizuotą geriausią rekreacinės paskirties visuomenei atvirą architektūrinį, landšaftinį, urbanistinį kūrinį, pabrėžiantį vietos tapatumą bei kuriantį kultūrinę reikšmę ir socialinę vertę. Skatinti ir viešinti Lietuvos rekreacinės architektūros kūrinių realizacijas. Konkursui pateikiamos ar atrenkamos konkursinės medžiagos pagrindu sudarytas nominantų skaitmeninis leidinys.

Šio konkurso laureatų apdovanojimais nesibaigia pirmos dienos renginio programa, nes toliau seka apdovanojimai už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje ir architekto Leonardo Vaičio kūrybos paroda bei knygos pristatymas. Antrąją dieną renginio dalyviai kviečiami į ekskursiją su vietiniu gidu po Nidą.

Registracija į renginį iki rugsėjo 5-osios.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video