Top Baneris

Kvietimas į renginius architektui Stasiui Kudokui atminti

2018 rugsėjo 26 d.
Stasiui Kudokui
Kauno 6-osios Gimnazijos projektas ir Stasys Kudokas.
Pasidalykite straipsniu

Ketvirtadienį, rugsėjo 27 d. nuo 12 val. Kauno KTU Vaižganto progimnazijoje (Skuodo g. 27) įvyks konferencija „Architekto Stasio Kudoko gyvenimo ir kūrybos laiptais“, skirta vieno iš žymiausių Pirmosios Respublikos Kauno architektų dr. Stasiui Kudokui (1898–1988).

S. Kudokas Laikinojoje sostinė suprojektavo dešimtis visuomeninių pastatų, tarp kurių – buvusi Kauno valstybinė 6-oji gimnazija (dabar – KTU Vaižganto progimnazija) ir Kauno aukštesniosios technikos mokykla (dabar – Kauno technikos kolegija). Abu šie rūmai buvo pabaigti 1938 metais ir šiais metais pažymi savo 80-metį.

Konferencijoje dr. S. Kudoko kūrybą aptars architektūros istorikė, architektė Jolita Kančienė bei architektūrologas, KTU Architektūros ir statybos fakulteto doktorantas Paulius Tautvydas Laurinaitis.

Apie kultūros paveldo ir bendruomenių ryšį kalbės Žemųjų Šančių bendruomenės narė Vita Gelūnienė. O štai asmeniškai Kudokus emigracijoje Kalifornijoje pažinojusi vertėja ir visuomenės veikėja Vijolė Arbas pasakos apie architekto šeimos metus Jungtinėse Valstijose. Įspūdžiais apie mokslą ir darbą kultūros paveldo objekte pasidalins KTU Vaižganto progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda.

Tai – ne vienintelis Stasiui Kudokui skirtas renginys Kaune šią savaitę. Dieną prieš konferenciją – trečiadienį, rugsėjo 26 dieną – rengėjai pakvies į nemokamą ekskursiją autobusu „Architekto dr. Stasio Kudoko kūryba Kaune“. O ketvirtadienio popietę Kauno įgulos Karininkų ramovėje įvyks ir prisiminimų vakaras, kuriame dalyvaus specialiai iš Jungtinių Valstijų atvykęs architekto anūkas Metas Kukas (Matt Cook).

Nuo 1930 iki 1944 metų Kauno savivaldybėje architektu dirbęs dr. S. Kudokas suprojektavo žinomus miesto pastatus: Aleksoto funikulierių, Kauko laiptus, Pigių butų koloniją K. Petrausko gatvėje, Kauno įgulos Karininkų ramovę, dabar apleistą kino teatrą „Daina“ ir dar daug švietimo, medicinos įstaigų, gyvenamųjų namų.

Daugiau informacijos:

Dainius Lanauskas, +370 670 17040, dainius.lanauskas@gmail.com;
Jonas Oškinis, + 370 611 43302, info@grazinkimekauna.lt, www.grazinkimekauna.lt
Rūta Songailienė, +370 672 43342, renginiai@ktuprogimnazija.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video