Top Baneris

Kviečiame į SA organizuojamą vebinarą apie terasas ir balkonus „Triname ribas tarp lauko ir vidaus“

2024 gegužės 6 d.
Lauko ir vidaus derme Terasos ir balkonai
Pasidalykite straipsniu

Architektai bei vystytojai pastebi, kad tarpinės vidaus ir lauko erdvės – terasos ir balkonai – vis labiau populiarėja: individualiems ar daugiabučiams pastatams lauko erdvė jau tapo privaloma,  o daugiaaukščiams komerciniams verslo pastatams ji sukuria pridėtinę vertę. Šiuolaikinė architektūra praktiškai neįsivaizduojama be lauko erdvės ne tik individualių namų prieigose, bet ir pirmuose ar net viršutiniuose pastatų aukštuose – žmonės terasose poilsiauja, rengia nedidelius susibūrimus, šeimos ar kolegų šventes. Funkciniai ir estetiniai reikalavimai šioms erdvėms didėja kartu su augančiu jų populiarumu. 

Ryškiausia, keletą metų iš eilės pastebima tendencija – ribos tarp vidaus ir lauko trynimas. Tai padeda vizualiai praplėsti ir svetainės ar poilsio patalpos erdvę, šalia kurios dažniausiai ir šliejasi terasa. Šios idėjos įgyvendinamos ir visuomeniniuose pastatuose, kur vis labiau puoselėjama poilsio erdvė lauke, o biurų darbuotojai gali džiaugtis artimesniu ryšiu su supančia aplinka bei vengti „užvėrimo tarp keturių sienų“.

Tokiai tendencijai įgyvendinti yra nemažai sprendimų: įstiklinti slankiųjų langų-vitrinų plotai, panašių medžiagų ar spalvinių sprendimų parinkimas, apšvietimas ir kiti, apie kuriuos papasakos „Statyba ir architektūra“ organizuojame „Triname ribą tarp lauko ir vidaus“ vebinare dalyvaujantys architektai.

Kita tendencija – galimybė pratęsti buvimą lauke kaip įmanoma ilgiau – tam naudojamos įvairios saugančios nuo saulės bei kritulių priemonės, šildytuvai, lauko virtuvėlės, net sūkurinės vonios didesnėse terasose. Projektus, kuriuose yra įgyvendinti panašūs funkciniai ir estetiniai sprendimai, pristatys vebinare dalyvaujantys architektai. O priemones sukurti komfortišką ir ilgaamžišką terasos aplinką aptars produktų gamintojai ir tiekėjai.

Vebinarą lydės gražiausio, originaliausio balkono konkursas ir specialus naujienlaiškis. Straipsniai bus publikuojami portale SA.lt

Vebinare „Triname ribą tarp lauko ir vidaus“ pranešimus skaitys architektai prof. Gintaras Čaikauskas („Architektūros linija“ architektas) bei Povilas Žakauskas („Heima architects“ architektas), kurie pristatys savo įgyvendintus pavaizdžius projektus, dalysis patarimais, ką svarbu numatyti planuojant tokias erdves. Apie sprendimus Jūsų namų idėjoms pranešimą skaitys Giedrius Mastavičius („GEALAN Baltic” Architektų ir techninio palaikymo skyriaus vadovas), kuris papasakos apie didelių terasos langų ir durų sistemų įrengimą bei Bronius Rupšas („VELVE M.S.T.“ – išskirtinio MAPEI atstovo Lietuvoje inžinierius), kartu su Arturu Kutka („VELVE M.S.T.“ – išskirtinio MAPEI atstovo Lietuvoje projektų vadovu) papasakos apie efektyvius hidroizoliacijos sprendimus šiltintiems ir nešiltintiems balkonams.

Data: 2024 m. gegužės 17 d. 

Laikas: 9.30–12.00 val.

Vieta: ZOOM. 

Dalyvavimas nemokamas, bet būtina registracija.

Vebinarą moderuos „Statyba ir architektūra“ žurnalo ir architektūros temos redaktorė Julija Novikova.

Organizatoriai: „Statyba ir architektūra“.

PROGRAMA

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video