Gruodžio 13-ąją organizuojamos kūrybinės Aukštamiesčio dirbtuvės, kuriose iš antrinių žaliavų kiekvienas galės kurti meno kūrinius ir… Kalėdines dovanas!
Renginio programa bus padalyta į tris dalis:
– PAMATYK (susipažinsime su menininkų iš antrinių žaliavų sukurtais meno kūriniais);
– SUŽINOK (seminaras, kuriame diskutuosime apie antrinių žaliavų panaudojimą ir perdirbamų gaminių naudą pasauliui);
– PASIDARYK PATS (dirbtuvės, kuriose iš antrinių žaliavų patys kursime originalius kūrinius ir netgi Kalėdines dovanas).
Renginio metu dalyvių lauks net 4 skirtingos kūrybinės dirbtuvės, kuriose bus dirbama su skirtingomis antrinėmis žaliavomis bei technikomis ir net 4 iš antrinių žaliavų sukurti menininkų darbai.
PROGRAMA:
18 val. – atidaromos durys.
#ABOVE salė:
• 18 – 21 val. – Kalėdinių dovanų dirbtuvės iš antrinių žaliavų.
• 18 – 20 val. – atviras vaikų žaidimų kambarys.
#LOFTO salė:
• 20 val. meno ir dizaino eksponatų iš antrinių žaliavų ir jų kūrėjų pristatymas.
• 20.15 val. diskusija „Antrinis dizainas – absurdas ar kelias darnaus vartojimo link?“ Diskusija darnaus vartojimo, aplinkosaugos ir ekologijos temomis vyks kartu su „Reach for Change“ pokyčių lyderiu, socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėju Giedriumi Buču. Diskusijos metu bus pristatyta antrinio dizaino reikšmė ir problematika bei diskutuojama apie darnų vartojimą ir aplinkosaugą, apie mūsų atsakomybę ir galimybę keistis.
• 21 val. balú koncertas.
Kūrybinių dirbtuvių dalyviai:
Justinas Žožo – kūrinys „Lūšis“ant seno automobilio stogo.
Trafaretų meistras J. Žožo – vienas talentingiausių „stencil art“ meno šakos atstovų pasaulyje. „Stencil Art Prize 2017 Highly Commended“ apdovanojimo laimėtojas, rankų darbo trafaretais ir purškiamais dažais kuriantis hyperrealistiškus paveikslus.
Dragon Rex – miniatiūrinių skandinaviškų šviestuvų dirbtuvės.
Kokybiškos šviesos gamintojai „Dragon Rex“ kuria rankų darbo natūralaus medžio šviestuvus pagal skandinavų „hygge“ filosofiją. Kūrybinių dirbtuvių metu naudodami senovinius įrankius galėsite pjauti, gręžti, kalti ir sujungę elektros grandinę patys susikurti „Dragon Rex“ natūralaus medžio ir skandinaviškos „hygge“ įkvėptą šviestuvą sau arba dovanų artimam žmogui.
„Kūrybos kampas 360“ – atšvaitukų dirbtuvės vaikams.
„Kūrybos kampas 360°“ – tai socialinė iniciatyva, plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu.
„Yours Again“ – perdirbto džinso papuošalų dirbtuvės.
„Yours Again“ kūrybinėse dirbtuvėse bus gaminamos perdirbto džinso apyrankės, kaklajuostės ir kiti aksesuarai. Taip pat bus galimybė išmokti perdirbimo metodų ir kitokiems produktams, pavyzdžiui, pasigaminti siūlus mezgimui ar pagrindus padėkliukų gamybai. Visos reikalingos medžiagos bus suteiktos, tačiau norintieji galės atsinešti ir senus savo džinsus, kurių skiautes norėtų prikelti naujam gyvenimui.
EYONDMAJA – šviesos instaliacija „Vizija į nieką“.
Baldų dizaino studentas, kūryba siekiantis skatinti žmogų įsižiūrėti, sustoti, negalvoti. Instaliacija sukurta panaudojus seną televizorių, jo elektrinę dalį pakeitus „vaporwave“ stiliistika pasižyminčiu turiniu, nieko ir estetikos garbei.
VYTAUTAS VISMINAS – meno instaliacija iš skardinių.
„Pixel art stiliumi“ atliktas menu kūrinys – grybukas iš legendinio kompiuterinio žaidimo „Super Mario“. Panaudodamas antrines žaliavas (skardines) ir vaizduodamas gamtos motyvą ant transformatorinės sienos menininkas savotišku būdu gražina gamtą į industrinę aplinką.
CROP SHOP – lazerių išpjautų ir rankomis surinktų originalių laikrodžių ekspozicija.
„Crop shop“ siekia įrodyti, jog nebenaudojami daiktai pasitelkus kūrybiškumą gali tapti interjerą puošiančiomis detalėmis.
„Rezgu Pinkles“ – aksesuarų iš perdirbtos virvės dirbtuvės.
Interjero detalių ir aksesuarų augintiniams gamintojai iš perdirbtų medvilninių virvių pristatys sukurtus aksesuarus interjerui, draugams ir augintiniams.
Dirbtuvės NEMOKAMOS ir atviros visiems (ir mažiems, ir dideliems!)
APIE PROJEKTĄ:
Kūrybinės Aukštamiesčio dirbtuvės – tai atvirų kūrybinių dirbtuvių projektas postindustrinėje buvusios „Elfos“ gamyklos teritorijoje Aukštutiniame Naujamiestyje, Vilniuje. Projektas jungia technologijas, šiuolaikinį meną, urbanistiką ir antrinių žaliavų / atliekų panaudojimą, perdirbimą bei prikėlimą naujam gyvenimui, taip ne tik edukuodamas visuomenę rūšiuoti, bet ir skatindamas kūrybiškai pažvelgti į visa tai, kas galbūt jau seniai turėjo atsidurti konteineryje ar sąvartyne.
Projektu „Kūrybinės Aukštamiesčio dirbtuvės“ norima suteikti erdvės ir galimybių kuriantiems žmonėms įgyvendinti savo idėjas nejaučiant nei erdvės, nei laiko ar galimybių apribojimų bei aktualizuoti antrinių žaliavų panaudojimo galimybes, jų funkcionalumo universalumą (kai, pavyzdžiui, skalbimo mašinos būgnas transformuojasi į grilinę, o seni metaliniai šaukštai virsta puikiais muzikos instrumentais ir t.t.).
Šiose dirbtuvėse susijungs šių dienų visuomenei aktualios sferos – inovacijos, kūrybiškumas ir aplinkosauga (darbas su antrinėmis žaliavomis).
Projekto veiklų rezultatai bus eksponuojami atviroje šiuolaikinio meno galerijoje „Open gallery“, bei dizaino mugėje „Uptown Market“, kurioje skatinami pardavimai, žinomumo didinimas bei prisidedama prie verslumo augimo.
Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.