Top Baneris

Kuris architektas verčiausias Šv. Kristoforo?

2017 lapkričio 3 d.
Šv. Kristoforo statulėlės
Šv. Kristoforo statulėlės. S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kaip ir kasmet Vilniaus miesto savivaldybė Šv. Kristoforo statulėlėmis pagerbs labiausiai per šiuos metus nusipelniusius vilniečius. Į rinkimus įsitraukti ir aktyviai siūlyti savo kandidatus kviečiami ir visi gyventojai – tą padaryti galima iki gruodžio 11 dienos, o statutėlės laureatams Vilniaus meras įteiks sausio 25 dieną Vilniaus Rotušėje.

Šįmet Šv. Kristoforo apdovanojimai bus rengiami jau 20-ąjį kartą. Tarp Šv. Kristoforo apdovanojimų laureatų – tokie Vilniui nusipelnę asmenys kaip menininkas Šarūnas Sauka, dirigentas Gediminas Gelgotas, architektas Audrius Ambrasas, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, muzikantas Andrius Mamontovas, Benediktas Vanagas ir daugelis kitų. Šv. Kristoforo statulėle gali būti apdovanotos ir įmonės ar organizacijos, 2017 metais nusipelniusios Vilniui ir jo gyventojams.

Tradiciškai apdovanojimai bus teikiami mokslo, verslo, kultūros, meno, švietimo, sporto, teisėsaugos, architektūros, labdaringos veiklos, sveikatos apsaugos, medicinos, Vilniaus įvaizdžio formavimo, turizmo plėtros srityse, tačiau gyventojai gali patys įvardyti jų siūlomo kandidato nominaciją.

Siūlant savo kandidatą, bus prašoma paminėti reikšmingus jo nuopelnus per 2017 metus Vilniaus miestui ir miestiečiams, trumpai ir konkrečiai pristatyti patį kandidatą, nurodyti nominaciją ir objektyviai įvardinti, kodėl būtent šis kandidatas yra vertas Šv. Kristoforo statulėlės.

Kasmet apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis komitetas, kurį sudaro iškilūs įvairių profesijų atstovai, susipažinę su visų apdovanojimams pateiktų kandidatų įvairiose veiklos srityse darbais ir nuopelnais, išrenka dešimt, kurie per metus labiausiai nusipelnė Vilniui ir vilniečiams. Komiteto išrinktiems laureatams garbingas statulėles miesto rotušėje įteikia Vilniaus meras.

Kandidatūras galima teikti internetu www.vilnius.lt/kristoforai arba paštu (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyrius, Apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis sekretoriatui, Konstitucijos pr. 3, Vilnius), el. paštu kulturos@vilnius.lt. Telefonas pasiteiravimui – 211 2416.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video