Top Baneris

Kuo virsta nykios transformatorinės?

2018 sausio 12 d.
NYKOKA
Pasidalykite straipsniu

Pilkame ir monotoniškame Kauno Šilainių peizaže, ant elektros transformatorinės nušvitusi ryški šiaurės pašvaistė, vienaragis ir jį stebintis berniukas, atsirado ne atsitiktinai, teigė Kauno gatvės meno festivalio NYKOKA organizatoriai.

Greta esanti pradinė šv. Jono Pauliaus mokyka ir vaikų žaidimų aikštelė inspiravo įvietinto gatvės meno principu besivadovaujantį menininką Vytenį Jaką šį stebuklingą siužetą sukurti būtent čia.

Maloniai stebinantis ir pozityvus kūrinys, drąsina ir įkvepia šalia zujančius vaikus bei vietinius gyventojus tikėti stebuklais, kuriuos, dėl kūrybos ir dėmesingumo, kiekvienas gali atrasti ir savo kasdienybėse.

Eskizo autorius: Vytenis Jakas / Kiemo galerija
Įgyvendino: Goda Skėrytė, Ieva Voroneckytė
Adresas: Baltų pr. 125, Kaunas (Šilainiai)

Dar 2013-aisiais dailininkė Julija Tumelytė sostinėje įgyvendino projektą „Trasformuok savo kiemo transformatorinę“. Transformatorinė atgijo S. Konarskio g., Vilniuje.

Savo namo kieme, S. Konarskio gatvėje, ryškiomis spalvomis nudažiusi elektros transformatorinę menininkė Julija Tumelytė vylėsi sukurti spalvotą ir kūrybišką erdvę kiemo viduryje, kuri padėtų suburti kaimynus ir skatintų juos laisvalaikį leisti drauge. Šiuo projektu, anot dailininkės, buvo siekiama įnešti „naujų vėjų“ į sovietmečio tipo daugiabučių kiemą bei bendruomenės gyvenimą, skatinti kiemo gyventojus nuoširdžiam tarpusavio bendravimui. Svarbu atkreipti bendruomenės dėmesį, sujudinti gyventojų mąstymą, „jog kiemas – tai niekieno erdvė“, bei pakurstyti iniciatyvą patiems tapti savo aplinkos šeimininkais ir rūpintis savo kiemu.

transformatorines nykoka 6

NYKOKA ir J. Tumelytės nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video