Top Baneris

KTU „Technorama ‘16“: inovatyvūs sprendimai pramonei, medicinai ir laisvalaikiui

2016 gegužės 20 d.

Didelio dalyvių skaičiaus šiemet sulaukusi tarptautinė jaunųjų mokslininkų paroda-konkursas KTU „Technorama’16” baigėsi geriausių darbų apdovanojimu.

Gegužės 19 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje nugalėtojams renginio rėmėjai ir partneriai išdalijo beveik 5000 eurų prizinį fondą, skirtą inovatyviausių idėjų įgyvendinimui, technologinių sprendimų ir prototipų tobulinimui bei komercinimui. Parodoje pristatytus išradimus galite pamatyti ČIA.

KTU „Technorama ‘16“ renginys prasidėjo pirmosios Lietuvoje išmanios elektromobilių krovimo stotelės „SmartChargeBox“ atidarymo ceremonija. Juostelę kirpusi KTU mokslo prorektorė prof. Asta Pundzienė džiaugėsi universitete kuriamomis inovacijomis, kurios tampa ateities produktais ir skatina visuomenę tobulėti.

Patys idėjos autoriai tikisi, jog „SmartChargeBox“ atidarymas KTU „Santakos“ slėnyje – tik pradžia, o su tarptautinio tinklo „KIC InnoEnergy“ pagalba pavyks plėsti stotelių tinklą visame Baltijos regione.

„Esu laiminga, matydama tiek daug jaunų išradėjų viename renginyje. Tikiu, kad tai vienas sėkmingiausių renginių Universitete, vykstantis jau 15-ąjį kartą“, – po „SmartChargeBox“ atidarymo ceremonijos A. Pundzienė atidarė didelio dalyvių ir lankytojų antplūdžio sulaukusią KTU „Technoramą ‘16“.

Laimėjo tarpdisciplininis projektas

„Technoramoje 2016“ dalyvavo ne tik KTU, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai, bet ir komanda iš Baltarusijos, išradėjai iš KTU Inžinerijos licėjaus ir VDU Rasos gimnazijos.

Kompetentinga komisija jų darbus vertino atkreipdama dėmesį į sprendžiamos problemos aktualumą, visuomenei kuriamą vertę, darbo aprašymo išsamumą, idėjos pristatymo originalumą, sklandumą, vizualizaciją. Papildomi balai buvo skiriami už idėjos išbaigtumą praktiniame lygmenyje.

Daugiausia taškų surinko ir pagrindinį 1000 eurų KTU rektoriaus prizą laimėjo Justino Barakausko (KTU) ir Mindaugo Visockio (Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas Sodininkystės ir daržininkystės institutas) išradimas „Elektroninių impulsų generatorius biologinių struktūrų poveikiui“.

„Mūsų išradimas pasižymi ne tik reikiamu galingumu, bet ir inovatyviomis funkcinėmis savybėmis, kurių dėka Lietuvos mokslinių tyrimų grupės galės praplėsti proceso optimizavimo tyrimus srityse, kurios iki šiol dar nebuvo prieinamos, o gauti rezultatai, tikėtina, gali tapti tvirtu pagrindu naujų ir esamų pramonės šakų plėtrai ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse“, – džiaugėsi laimėtojai.

Inovatyvūs žaizdų tvarsčiai

II-ąją vietą ir 600 eurų prizą laimėjo KTU studentės Justina Bartkevičiūtė ir Milda Smalinskaitė su išradimu „Naujos kartos biopolimeriniai žaizdų tvarsčiai“.

„Kol kas mūsų išradimas yra vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tikime mūsų idėjos sėkme“, – kalbėjo merginos, atsiimdamos apdovanojimą.

Trečiąją vietą ir 400 eurų prizą laimėjo KTU studentai Aurelija Pauraitė, Eimantas Karašauskas, Andrius Romualdas Juknevičius, Laura Baločkaitė, Edvinas Litvinas, sukūrę „Aparatą rankų drebėjimui mažinti“.

„Bendraudami su Parkinsono liga sergančiais žmonėmis, kurie patiria rankų drebėjimą, supratome, kad ši problema yra aktuali ir žmones domina prietaiso, slopinančio tremorą, kūrimas. Išradimas rastų savo vietą rinkoje, būtų labai paklausus“, – tiki komandos nariai.

Paskatinti perspektyvūs kūrėjai

KTU „Technorama ‘16“ rėmėjų prizai taip pat atiteko:

• UAB „SEOHelis“ 1000 eurų vertės SEO konsultacijas laimėjo Tado Gedmino (KTU) „Teksto įvedimo, naudojant žvilgsnio sekimą, sistema“.

• Specialus 500 eurų KTU Alumnų asociacijos Verslo klubo prizas įteiktas Domantui Kildai (VDU Rasos gimnazija) su išradimu „KT88 Lempinis galios stiprintuvas“.

• „Intermedix“ 500 eurų vertės nominacija geriausiam IT darbui skirta KTU studentams Tautvydui Petkui ir Karoliui Ryseliui ir jų išradimui „Žmogaus pozicijų sugretinimo papildinys judesių jutimo įrenginiui“.

• Specialus didžiausios telekomunikacijų įmonės Lietuvoje „Teo“ prizas (200 eurų) įteiktas Audiovizualinio maršruto „Dvasios gidas“ kūrėjams iš VDU Daivai Citvarienei, Ryčiui Zemkauskui, Arvydui Pakštaliui, Jolitai Butkevičienei ir Anai Čižauskienei.

• KTU Informatikos fakulteto Dekano prizą (200 eurų) „Už moksliškiausią IT projektą“ laimėjo „Elektroninė sistema žmogaus pusiausvyros testavimo platformai.“ Autorė Modesta Mikštaitė (KTU).

• ArZinai.lt bendruomenės 100 eurų stipendija „Už kūrybiškiausią IT projektą“ skirta Baltarusijos komandai „Neosound“.

• Skatinamieji KTU ir Kauno miesto savivaldybės prizai skirti „Šančių mikrorajono sutvarkymo koncepcijai“ (autorės Gintarė Lučinskaitė, Karolina Gričiūtė, Eligija Šlepertaitė, Monika Šantaraitė, KTU) ir „Upių slėnių šlaitų miestuose erdvinio formavimo koncepcijoms“ (autorė Neringa Urbanė (KTU).

Renginio organizatoriai dėkoja partneriams, kurie prisidėjo prie sėkmingo parodos-konkurso KTU „Technorama`16“ įgyvendinimo: Kauno miesto savivaldybė, IT sprendimų įmonė „Telesoftas“, KTU Sveikatos telematikos mokslo institutas, rizikos kapitalo įmonė „Practica Capital“, IT sprendimų įmonė UAB „CSC Baltic“, sveikatos apsaugos technologijų ir paslaugų įmonė „Intermedix“, VŠį Kauno mokslo ir technologijų parkas, KTU Alumnų asociacija, šiuolaikinių inžinerių sprendimų kompanija „Fima“, SEO paslaugų įmonė UAB „SEOHelis“, didžiausia telekomunikacijų įmonė Lietuvoje „Teo“.

Komentarai