Top Baneris

KTU siekia mokslo ir verslo partnerystės

2015 rugsėjo 22 d.
Pasidalykite straipsniu

Valstybei įgyvendinant strateginius energetikos projektus – dujų jungtį su Lenkija, magistralinį dujotiekį Klaipėda–Kuršėnai, Kauno technologijos universitetas (KTU), bendradarbiaudamas su akcine bendrove „Kauno dujotiekio statyba“, stiprina studentų suvokimą apie energetikos rinką –  KTU Statybos ir architektūros fakultete duris atvėrė nauja, specialiai studentų grupiniam ir savarankiškam darbui parengta laisvos prieigos auditorija.

Čia ketinama pasitelkti bendrovės atstovus vesti paskaitas studentams, sudaryti sąlygas mokslininkams apsilankyti įmonėje. „Šiandien gyvenimas pasikeitė taip, kad mums, universiteto žmonėms – profesoriams, dėstytojams, rektoriams – reikia eiti mokytis į įmones“, – teigė KTU rektorius profesorius Petras Baršauskas, dalyvavęs auditorijos atidaryme. Anot KTU rektoriaus, tiek universitetui, tiek įmonėms vieniems iš kitų reikia trijų dalykų. „Pirmiausia – stiprių, jaunų žmonių, galinčių atlikti praktiką, mums – praktikų dėstytojų, o trečias dalykas, kuris itin svarbus – suspėti kartu su laikmečiu ir atitinkamai taikyti studijų programas. Todėl Studijų programų komitetuose mums reikia verslo pagalbos, kad verslas pasakytų, kokių specialistų reikia šiandienei darbo rinkai“, – sakė P. Baršauskas.

„Stipriname ilgalaikį bendradarbiavimą su KTU ir investuojame į būsimus energetikos ir infrastruktūros rinkos specialistus. Siekiame, kad studentai įgytų aukšto lygio kvalifikaciją, gautų šios srities žinių ir gebėtų įgyvendinti strategiškai sudėtingus projektus“, – sakė auditoriją įrengusios įmonės „Kauno dujotiekio statyba“ vadovas Petras Sabalys.

Kauno bendrovės, sukūrusios ir tikslinio finansavimo studijas studentams, personalo vadovė Aušra Martinkevičienė teigė, kad taip investuojama į ateities profesionalų parengimą.

„Svarbu, kad pagal tikslinį finansavimą studijuojantį studentą jau galime nukreipti tinkama linkme, siūlyti jam dalyvauti mainų programose tuose užsienio universitetuose, kurių studijų programos aktualiausios mūsų darbo specifikai, padėti studentui susirasti stažuotės vietą, pagelbėti nuspredžiant, kurie laisvai pasirenkami moduliai jam būtų naudingiausi“, – sakė A. Martinkevičienė.

 

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video