Top Baneris

„Kryptis – Šiaurė“: kas pastatyta ne didmiesčiuose

2016 kovo 17 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyrius žvelgia šiaurės kryptimi, kviesdamas kolegas iš Šiaurės Lietuvos regiono dalyvauti parodoje-konkurse, skirtame propaguoti architektų aktyvumą ir bendruomeniškumą, profesinį atvirumą, kokybišką architektūrą kaip vertybę ir svarbią kultūros dalį.

Anot renginio „Kryptis – Šiaurė“ sumanytojo ir organizatoriaus architekto Daliaus Puzino, norėjosi ir patiems pažiūrėti, ir kitiems parodyti, kas vyksta Šiaurės Lietuvos regione, skatinti kokybiškos architektūros kūrimą ir kokybišką realizavimą.

„Visiems aišku, kas vyksta Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. O periferinės, buferinės zonos yra visai pamirštos, – sakė D. Puzinas. – Jei pamatysime, kad vis dėlto kažkas čia vyksta, gal bus galima ir kas trejus, ketverius ar penkerius metus naujus regiono darbus parodyti. Po truputį veiksmas tikrai vyksta, nauji statiniai kyla, gal tik nedrįstama pasakyti garsiai, pasigirti, gal nedrįstama konkuruoti su Vilniaus ir Kauno objektais, kurių architektai turi didesnes investicijas, taigi, ir didesnes galimybes išraiškai… Norisi ir atskirti tas situacijas, ir suvokti, kas ir kodėl čia vyksta.“

Pradinis kelio šiaurės kryptimi tikslas – apžvelgti naujausias šio regiono, visų jo miestelių ir rajonų architektūros tendencijas, įvertinti 2010–2015 metais čia sukurtos architektūros kokybę ir išrinkti geriausius architektūros projektus, realizacijas, konkursinius projektus.

siaures lietuva

Šiaurės Lietuvos teritorijos savivaldybės

Paroda per ateinančius dvejus metus apkeliaus visas Šiaurės Lietuvos savivaldybes – Akmenės, Biržų, Joniškio, Kelmės, Kupiškio, Mažeikių, Telšių, Šiaulių m., Šiaulių raj., Pakruojo, Panevėžio m., Panevėžio raj., Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio, – kuriuose pastaraisiais metais iškilę pastatai, tikimasi, dalyvaus ir konkurse.

DARBŲ GRUPĖS PAGAL OBJEKTŲ KATEGORIJAS:

Darbai bus grupuojami pagal tokias objektų kategorijas: visuomeniniai, administraciniai, komerciniai ir kitos paskirties pastatai bei kompleksai; daugiabučiai bei individualūs gyvenamieji namai; rekonstravimas, pritaikymas, kultūros paveldas; viešosios urbanistinės erdvės, urbanistiniai kompleksai, landšafto architektūra; architektūrinės detalės, interjerai, mažoji architektūra.

Pristatomi objektai bus suskirstyti į projektus (projektai ir konkursiniai projektai) ir realizacijas (realizuoti objektai).

PARODOS-KONKURSO DALYVIŲ REGISTRACIJA IR DARBŲ PATEIKIMS

Architektus, norinčius dalyvauti parodoje-konkurse, organizatoriai kviečia registruotis iki kovo 31 dienos. Registracijai pateikiama informacija apie objektą (-us): darbų grupė, objekto adresas, vaizdinė informacija (*.jpg, *.pdf, *.doc ar kiti formatai) ir kontaktinio asmens telefono numeris bei elektroninio pašto adresas.

Registruotis prašoma tam, kad būtų galimybė kokybiškai organizuoti pasirengimą konkursui, planuoti dalyvių skaičių ir parodos katalogo tiražą. Nespėjusieji užsiregistruoti taip pat galės dalyvauti parodoje-konkurse. Teikiamą informaciją siųsti el. adresu kryptis.siaure@gmail.com

Galutinis darbų pateikimo terminas – 2016 m. gegužės 9 d. 12 val.

ŽIURI

Parodai pateiktus darbus vertins tarptautinė žiuri, kurią sudarys žymūs architektai, savo srities profesionalai iš Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių. Konkursą vertins iki 8 komisijos narių. Vertinimo komisijos nariai negalės dalyvauti parodoje-konkurse. Žiuri nariai bus paskelbti 2016 m. gegužės 10 d.

KONKURSO VERTINIMO KRITERIJAI

• Aiški architektūrinė idėja, harmoningas objekto santykis su aplinka, adekvatus medžiagų panaudojimas, funkcionalumas.
• Novatoriškumas, originalumas (nauja tipologija, naujos technologijos, savita – naujoviška architektūrinė išraiška, ekologiški sprendimai – medžiagos, šiuolaikinės Lietuvos architektūros identiteto paieškos).
• Objekto reikšmė miestui, vietovei (socialinė, ekonominė įtaka miesto, regiono įvaizdžiui).
• Sprendimų profesionalumas, realumas, idėjų įgyvendinimo kokybė.

APDOVANOJIMAI

Apdovanojimų vakaras ir parodos atidarymas vyks Tarptautinę architektų dieną – 2016 metų liepos 1-ąją, Šiaulių dailės galerijoje. Penkių geriausių darbų autoriai bus apdovanoti prizais – „Kryptis – Šiaurė“ skulptūrėlėmis ir architektūros pripažinimo skydais (skydas skirtas statytojui, kuris bus tvirtinamas prie apdovanotojo kūrinio, matomoje vietoje). Taip pat bus steigiami rėmėjų prizai bei paskatinamosios nominacijos.

Konkurso rengėjai pasilieka teisę, pritarus žiuri, koreguoti apdovanotųjų pagrindiniais prizais skaičių.

PARODOS KATALOGAS

Visi parodoje-konkurse dalyvaujantys projektai bus paminėti parodos kataloge. Visu vaizdu bus publikuojami 70–80 proc. geriausių darbų, atitikusių komisijos vertinimo kriterijus. Parodos katalogas bus pristatytas per konkurso apdovanojimų renginį.

ORGANIZATORIŲ KONTAKTAI PASITEIRAUTI IŠSAMIOS INFORMACIJOS APIE DARBŲ PATEIKIMĄ:

LIETUVOS ARCHITEKTŲ SĄJUNGOS
ŠIAULIŲ SKYRIUS
Vilniaus g. 116A, LT 76290 Šiauliai, Lietuva
tel. +370 648 88724
www.architektaisiauliai.lt
LAS ŠS PIRMININKĖ
Rūta Stuopelienė
tel. +370 698 77238
ruta@rprojektai.lt
LAS ŠS ATSAKINGOJI SEKRETORĖ
Augustė Mičiudovaitė
tel. +370 648 88724
auguste.miciudovaite@gmail.com
PARODOS-KONKURSO „KRYPTIS – ŠIAURĖ“
SUMANYTOJAS IR KURATORIUS
Dalius Puzinas
tel. +370 688 38221
kryptis.siaure@gmail.com, dalius.puzinas@splius.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video