Top Baneris

Kretinga kviečia kurti miesto ir rajono riboženklius

2016 birželio 2 d.
kretinga.lt nuotr.
kretinga.lt nuotr.

Kretingos rajono savivaldybė nusprendė sutvarkyti pagrindines įvažiavimo į Kretingos miestą ir rajoną vietas – skelbia supaprastintą atvirą projekto konkursą sukurti Kretingos miesto ir Kretingos rajono ribas žyminčių ženklų projektų idėjas. Projektu siekiama, kad miesto ribose būtų pastatyti 3 ženklai, įvažiavimą į Kretingos rajoną žymėtų 6 ženklai.

Riboženklių paskirtis – ne tik žymėti miesto ribas, bet ir reprezentuoti Kretingos miestą, todėl konkurse aktyviai kviečiami dalyvauti architektai, dizaineriai, projektavimo specialistai, reklamos įmonės.

Pagrindiniai riboženklių projektų vertinimo kriterijai: estetinis išraiškingumas, idėjos originalumas, riboženklio santykis ir sąryšis su aplinka, medžiagų atsparumas ir prieinamumas. Konkurso sąlygose taip pat nurodyta, kad riboženkliai turėtų išlaikyti vientisumą, turi turėti bendrą idėją, bet nebūtų vienodi, sudarytų harmoningą visumą su numatyta pastatymo vieta. Kretingos miesto ribą žyminčiame ženkle turi būti numatytas autonominis apšvietimas, gali būti įkomponuotas miesto herbas. Idėjos projekte parenkamos medžiagos turi būti ilgaamžės ir kokybiškos.

Vienas konkurso dalyvis gali pateikti vieną idėją – projektinį pasiūlymą Kretingos miesto ir rajono ribas žyminčiam ženklui su paskaičiuota preliminaria projekto įgyvendinimo kaina.

Konkursui pateiktus projektus vertins Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, kuriai vadovauja Povilas Černeckis, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Komisijos sprendimu trijų prizinių vietų laimėtojai, geriausiai projekto konkurso reikalavimus atitikę projektai, kiekvienai konkurso daliai (Kretingos miestui ir Kretingos rajonui) atskirai bus apdovanoti prizais. Tam iš Savivaldybės biudžeto skiriama 1800 eurų: pirmosios vietos nugalėtojams – po 500 eurų, antrosios vietos laimėtojams numatyta skirti po 300 eurų premiją, trečios – po 100 eurų.

Riboženklių projektų idėjų laukiama iki birželio 10 dienos.

Kkonkursui pateikti projektai po pirmų vokų plėšimo bus viešinami Savivaldybės interneto svetainėje www.kretinga.lt, o vizualiniai ženklo sprendimai bus eksponuojami Savivaldybės administracijos patalpose (Savanorių g. 29A, Kretinga, II aukšte).

Detaliau susipažinti su konkurso sąlygomis galima Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje.

Komentarai