Top Baneris

Konkursas architektūrinei idėjai sostinės Konstitucijos prospekte (papildyta)

2016 kovo 14 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus savivaldybė kartu su Lietuvos architektų sąjunga ir investuotojais paskelbė tarptautinį architektų idėjos konkursą sukurti naują biurų ir viešbučių kompleksą Konstitucijos prospekte. Planuojama „užlipdyti“ vieną iš daugelio urbanistinių skylių dešiniajame krante besiformuojančiame verslo centre. Jau žinoma, kad tarp konkurso dalyvių – garsios pavardės ne tik iš Lietuvos.

Iš abstraktaus savivaldybės pranešimo galima spėti, kad nuspręsta „perkrauti“ praėjusį rudenį nepalankios architektų bendruomenės ir visuomenės reakcijos sulaukusį investicijų valdymo fondo „Lords LB Asset Management“ projektą. Šis fondas neseniai sėkmingai baigė įgyvendinti kitą – biurų pastato „k29“ – projektą Konstitucijos prospekte.

Bet fondo užsakymu architekto Remigijaus Bimbos komandos parengtą pastato projektą – Paryžiaus Triumfo arkos interpretaciją, kuris turėjo iškilti Baltojo tilto ašyje vietoj automobilių aikštelės tarp viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ ir VCUP, Vilniaus architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (VAUET) 2015 metų rugsėjį įvertino kritiškai. Tada buvo suplanuotas 20 tūkst. kvad. metrų ploto, 16 aukštų pastatas. Iškart po VAUET posėdžio kaip tik ir kalbėta, kad geriausias sprendimas būtų pamiršti nesėkmingą pradžią ir paskelbti architektūrinį konkursą (kaip tik taip buvo padaryta projekto „k29“ atveju).

O šiuo metu savivaldybė skelbia, kad tai jau trečias kartas Vilniaus istorijoje, kai architektūriniam urbanistiniam sprendimui skelbiamas tarptautinis konkursas. Administracijos pranešime įvardyta, kad naująjį biurų ir viešbučių kompleksą investuotojai ketina statyti privačioje teritorijoje, tarp Konstitucijos prospekto ir Upės gatvės – adresu Konstitucijos pr. 18 B. Planuojama, kad jo plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų, o komplekse bus sukurta apie 1000 darbo vietų.

„Lords LB Asset Management“ vizualizacija

„Lords LB Asset Management“ vizualizacija

„Tikiuosi, kad praktika, kuomet investuotojas architektūrinių idėjų ieško bendradarbiaudamas su architektų bendruomene ir savivaldybe, leis pasiekti geriausią rezultatą. Manau, kad į tarptautinį konkursą ateis kompanijos, kurios suteiks didžiausią pridėtinę vertę miestui, išsaugos Senamiesčio panoramą, padės suformuoti šiuolaikinio miesto centro dešiniajame Neries krante vaizdą ir sukurti estetišką solidžią viešąją erdvę nuo Baltojo tilto iki pat Europos aikštės“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak savivaldybės miesto plėtros specialistų, ieškant architektūrinių sprendimų tokiose ypatingose urbanistiniu požiūriu teritorijose, kaip naujasis Vilniaus centras dešiniajame Neries krante, itin svarbu įvertinti pastatų poveikį senamiesčio apsaugai, miesto panoramoms, pėsčiųjų ir dviračių srautams, viešosioms miesto erdvėms.

Dalyvauti tarptautiniame architektūros konkurse jau panoro 10 architektų biurų iš įvairių šalių, tarp kurių pusė – iš Lietuvos. Dalyvauja – arch. Danielio Libeskindo vadovaujama „Libeskind studio“ (Italija), Massimiliano Fukso vadovaujama architektų studija „Studio Fuksas“ (Italija), „KOKO Architects“ (Estija), „PLH Arkitekter“ (Danija), „Arrow“ (Danija), „R. Paleko ARCH studija“ (Lietuva), „G. Natkevičius ir partneriai“ (Lietuva), „AKG“ (Lietuva), „Arches“ (Lietuva), „SP Architektų grupė“ (Lietuva).

Konkurso darbus vertins žiuri, kurios sudėtyje, be trijų investuotojų atstovų, – architektai Marius Šaliamoras (LAS pirmininkas), Irena Kliobavičiūtė, Janis Dripe (Latvija), savivaldybės atstovai Mindaugas Pakalnis (Vilniaus vyr. architektas), Rūta Matonienė (Miesto plėtros departamentas), Virginijus Pauža (Miesto ūkio ir transporto departamento dir.), paveldosaugos ekspertai Marija Nemunienė (ICOMOS Lietuvos nacionalinio komiteto pirmininkė), Algimantas Degutis (Kultūros paveldo departamento direktorės pavaduotojas), Vitas Karčiauskas (Kultūros paveldo departamento Vilniaus sk. vadovas).

DĖMESIO: konkurso darbų ekspoziciją bus galima apžiūrėti Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1, Vilniuje) nuo š.m. balandžio 29 d.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video