Konferencijoje – apie ekologišką architektūrą

Konferencijoje – apie ekologišką architektūrą

ekologiska architektura 0
Kaunas. KTU nuotr.

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete (KTU SAF) šiandien startuoja tarptautinė mokslinė konferencija „Ekologiška architektūra“. Ketvirtą kartą organizuojamame renginyje dalyvaus urbanistai, architektai ir kiti mokslininkai ne tik iš įvairių Lietuvos universitetų, bet ir užsienio mokslo ir studijų institucijų. Susirinkę tyrėjai dalysis savo patirtimi ir atradimais, sprendžiant problemas susijusias su klimato atšilimu ir tvaria miestų plėtra.

Andrius Jurelionis
Andrius Jurelionis.

„Urbanizacija, pramonė ir besaikis vartojimas antroje praėjusio amžiaus pusėje paskatino kurtis pirmuosius ekologinius judėjimus. Nuo to laiko buvo priimta daug aplinkosaugos įstatymų , o darnus vystymasis nuo 1992 metų Rio De Žaneire Jungtinių tautų Aplinkos ir plėtros konferencijos laikomas pagrindine šiuolaikinių visuomenių raidos strategija. Tačiau net praėjus 25 metams ekologinė situacija pasaulyje kelia susirūpinimą. Šia konferencija norime suburti įvairius specialistus, mokslininkus ir sukurti jiems platformą pasidalyti patirtimi bei atradimais“, – teigia KTU SAF dekanas prof. dr. Andrius Jurelionis.

Pasak organizatorių, projektavimo, planavimo, statybų ir kitų su aplinkos formavimu susijusių veiklų įtaka aplinkai ir visuomenėms yra neabejotini. Tai patvirtina ir Kaune kilęs triukšmas dėl pjaunamų medžių.

„Miestų vadovai ir savivaldybių tarnautojai neretai pamiršta, kad Kaune turime puikių mokslininkų – architektų, urbanistų, galinčių prisidėti prie sprendimų priėmimo moksliniais tyrimais grįstomis įžvalgomis, organizuojant kūrybines dirbtuves studentams ir kitais būdais. Tikimės, kad ir ši tradicinė konferencija prisidės skatinant diskusijas, plečiant žinias apie ekologišką architektūrą, ir miestų planavimą“, – sakė A. Jurelionis.

Konferenciją sudarys trys pagrindinės dalys. Plenarinėje sesijoje numatyti pranešimai, atskleidžiantys darnaus vystymosi idėjų taikymą skirtingose aplinkos tvarkymo srityse – architektūroje, urbanistikoje, paveldosaugoje. Itin akcentuojamas vietos tapatumo aspektas.

Pranešimus skaitys architektas KTU SAF docentas Gintaras Balčytis, urbanistas architektas KTU SAF docentas Martynas Marozas, KTU Architektūros ir statybos instituto Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centro vadovas docentas Vaidas Petrulis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas Vytautas Petrušonis ir KTU SAF profesorius Kęstutis Zaleckis.

Konferencijos akimirka.

Konferencijoje bus galima daugiau sužinoti apie ekologinės architektūros estetinius, socialinius, psichologinius aspektus. Išgirsti apie darnaus vystymosi principų taikymą urbanistikoje, teritorijų planavime bei visuomenės įtraukimą į aplinkos formavimo procesus.

Bendrojoje sesijos numatyti Lietuvos ir užsienio mokslininkų pranešimai. Pavyzdžiui, Ispanijos tyrėjai Enkarni Gomez Genua ir Alex Mitxelena skaitys pranešimą „Nuo ekologiškos link biomimetinės architektūros“, Klaipėdos universiteto tyrėjas Antanas Stančius kalbės apie darnų vandens panaudojimą ir valdymą viešosiose erdvėse.

KTU mokslininkų Ingos Gurauskienės, Jolantos Dvarionienės, Dainos Kliaugaitės ir Francesco Scorza bei LCC tarptautinio universiteto tyrėjų Ingos Urbonaitės ir Gerdos Antanaitytės pranešimai skirti tvariam visuomenės įtraukimui į aplinkos formavimo procesus. Evaldas Ramanauskas ir Gintė Jonkutė iš KTU Statybos ir architektūros instituto skaitys pranešimą, skirtą tvariam Ukmergės savivaldybės teritorijos planavimui.

Šiais metais jaunieji mokslininkai ir kiti tyrėjai taip pat turės galimybę savo tyrimus pristatyti stendinių pranešimų sekcijoje. Pranešimų medžiaga bus publikuota specialiame leidinyje.

Konferencija vyksta lapkričio 23 d. (ketvirtadienį) Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (Studentų g. 48, Kaunas) 310 auditorijoje, dalyvių registracija prasidėjo 9.00 val.

Temos: Ekologinė architektūra, Konferencija, KTU Statybos ir architektūros fakultetas, Miestų planavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai