Top Baneris

Komerciniuose pastatuose – išskirtinis dėmesys vėsinimui

2022 gegužės 3 d.
Šildymo vėsinimo sistema
Pasidalykite straipsniu

Iki šiol rinkoje tebėra įprasta šildymo ir vėsinimo sistemas montuoti atskirai, tačiau besikeičiančios klimato sąlygos ir augantis kondicionavimo poreikis kardinaliai keičia šių sistemų kryptį. Vėdinimas ir šildymas pamažu imami suvokti kaip viena neatsiejama, efektyvi sistema, o pažangios gamintojų technologijos leidžia tai įgyvendinti praktiškai.

Šildymas ir vėsinimas tampa viena sistema

Pastaraisiais metais komercinės, administracinės paskirties pastatų projektavimo tendencijas lemia ne tik technologijų vystymasis, bet ir besikeičiančios klimato sąlygos. Vasaros tampa vis karštesnės ir jas ištverti žmonėms tampa vis sudėtingiau. Dėl šios priežasties, projektuojant biurus ir kitus komercinius statinius, skiriamas vis didesnis dėmesys ne tik patalpų šildymui, bet ir jų vėsinimui, gryno, šviežio oro užtikrinimui.

Besikeičiančios tendencijos lemia tai, kad, projektuojant pastatus, šildymas ir kondicionavimas tampa viena sistema, kuri turi veikti sinergiškai, užtikrinti optimalią temperatūrą ir komfortą. Sujungti šildymo ir vėsinimo procesus į vieną leidžia ir ypač ištobulėjusios kompresorinių sistemų technologijos, atveriančios kelią gaminti tokio galingumo kondicionavimo sistemas, kurios galėtų padengti tiek vėsinimo, tiek šildymo poreikį šiuolaikiniuose komerciniuose pastatuose, netgi esant žemai lauko oro temperatūrai.

VRF sistemos

Komerciniuose pastatuose šiandien vis plačiau naudojamos VRF (angl. variable refrigerant flow) – kintamojo šaltnešio srauto – šildymo ir vėsinimo sistemos, kurios efektyviai atliepia šiuolaikinių pastatų poreikius ir užtikrina mažus energijos nuostolius. Prie šios sistemos išorinio bloko gali būti prijungiama daug vidinių blokų, be to, tuo pačiu metu jos geba vienas patalpas šildyti, o kitas vėsinti.

VRF vėsinimo šųildymo sistema
VRF šildymo ir vėsinimo sistemos efektyviai atliepia šiuolaikinių pastatų poreikius ir užtikrina mažus energijos nuostolius. „Haier“ nuotr.

Pažangūs „Haier“ sprendimai

Gamintojas „Haier“ pristatė naujausio modelio VRF tipo oro-oro šilumos siurblius, kurie užtikrina nepertraukiamą patalpų šildymą, netgi lauko oro temperatūrai siekiant -27 °C. Taip pat šie įrenginiai užtikrina dar didesnį efektyvumą vėsinant patalpas vasarą. Integruota „Haier“ sistema suteikia maksimalų pastato darbuotojų komfortą, puikų patalpų mikroklimatą, be to, šios sistemos lengvai integruojamos su kitomis išmaniojo pastato sistemomis.

„Haier“ įrenginiai pritaikyti komerciniams pastatams, kuriuose dažniausiai įrengiamos oro-oro šildymo sistemos: prekybos centruose, biuruose, konferencijų salėse ir kituose statiniuose. Oficialus gamintojo atstovas Lietuvoje UAB „Gilius ir Ko“ jau pasirūpino „Haier“ VRF tipo šildymo ir vėsinimo sistemų įrengimu prekybos ir administracinės paskirties pastate Mykolo Lietuvio g. 6, Vilniuje, Šilutės teismo rūmuose, įvairiuose administraciniuose ir kituose objektuose.

Haier Gilius logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video