Top Baneris

Koks bendruomenių vaidmuo saugant paveldą?

2017 rugsėjo 13 d.
Valstybinės kultūros paveldo komisijos nuotr.
Valstybinės kultūros paveldo komisijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė kultūros paveldo komisija, atsižvelgdama į pastaruoju metu paveldosaugos sistemoje vykstančius prieštaringus procesus, sulaukiančius neigiamo visuomenės dėmesio, kartu su Seimo Kultūros komitetu ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, vienijančia miestų ir kaimų vietos bendruomenes, organizuoja forumą „Viešoji komunikacija ir bendruomenių vaidmuo saugant kultūros paveldą“.

XX a. pr. Atėnų chartija atkreipė dėmesį, jog patikimiausias garantas norint išsaugoti kultūros paminklus ateičiai yra pačių konkrečios vietovės žmonių pagarba ir prisirišimas prie jų. Daugybė įvairių laikotarpių pastatų, ištisų kvartalų ir senamiesčių, reikšmingų kultūros paveldo objektų tiek Europoje, tiek ir Lietuvoje išliko todėl, kad buvo reikalingi vietos bendruomenei.

XXI a. vis labiau suvokiama, kad į kultūros paveldo apsaugą turi įsitraukti ir visuomenės atstovai, bendruomenės, nes būtent jos tuo paveldu betarpiškai naudojosi ir naudosis, jį saugos ir puoselės.

Ar Lietuvoje užtikrinama visuomenės teisė į paveldą? Ar bendruomenių dalyvavimas priimant sprendimus yra pakankamas, ar visuomenė tinkamai informuojama apie planuojamus projektus, turėsiančius įtakos jų gyvenamajai aplinkai? Ar prisijungimas prie tarptautinio dokumento – Kultūros paveldo vertės pagrindų visuomenei (Faro) konvencijos – suteiks vietos bendruomenėms daugiau galimybių saugant kultūros paveldą? Į šiuos ir kitus klausimus ieškosime atsakymų diskutuodami su forumo dalyviais.

Dėl riboto dalyvių skaičiaus kviečiame registruotis komisija@vkpk.lt arba tel. (8 5) 266 3284 (kontaktinis asmuo Anželika Vėžienė).

Forumas spalio 4 dieną 13 val. vyks LR Seimo I rūmų Konstitucijos salėje.

Atvykus į renginį būtina turėti asmens tapatybės kortelę.

Negalinčius dalyvauti, bet besidominčius renginiu kviesime stebėti forumą tiesiogiai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video